Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A szűrőt ki kell kapcsolni...

A szűrőt ki kell kapcsolni éjszakára?

Figyelt kérdés
pontosabban a szűrőt ki lehet kapcsolni éjszakára? mert szerintem engem zavarna a hangja. nem gond? 35l és galaxy razbórák, garnélák, guppik lennének benne. nem lenne bajuk? reggel amint felkelek kapcsolnám is be... és 7w-os világítás elegendő? ezek jók? [link] [link]
2013. jan. 20. 11:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%
Nem, nem lehet kikapcsolni!
2013. jan. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Az egyik legalapvetőbb dolog, a szűrőt tilos kikapcsolni, nonstop mennie kell.

Egy jó szűrőnek nincs hangja.

A linkekből az első jó aljzatnak, szűrőközegnek nem.

A fa jó. (eleinte színezni fog)

7 W kevés, kb minimum a duplája kéne.

2013. jan. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 YourDestiny ***** válasza:

TILOS! A baktériumflórának állandó áramlás kell, ha kikapcsolod, reggelre minden olyan hasznos mikroszkopikus élőlény elpusztul a szűrőben, ami a vized 'méregtelenítésén' dolgozik, majd azok újrakialakulásához hetek kellenek. Ha a szűrőnek hangja van, akkor ott a minőséggel van baj. Egy jó szűrő hangtalan.


Vagy esetleg ott a gond, hogy buborékokat juttatsz a vízbe? Ha igen, az felesleges...

2013. jan. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 YourDestiny ***** válasza:
A világítás kevés. Anubiasnak elég, még talán-talán a moha megmarad alatta.
2013. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


a szűrőt ismeri valaki? mert nem találtam rajta se magyar, se angol, se német szöveget.. ez gondolom egy kis gagyi, ugye?

2013. jan. 20. 11:51
 6/17 YourDestiny ***** válasza:
Hát ha nem találtál leírást hozzá, akkor gondolod, mennyire ismert, és miért csak ennyire. Amúgy nekem a név nem mond semmit. Persze az, hogy valami ismert, nem elég. Resun, Trixie, Sera, Hailea... ezek mind felejtősek. Saját tapasztalataim alapján az Aquael is. Csendes szűrők: Eheim, TetraTec, némelyik Atman (abból se mind), JBL (nagyobb teljesítményűnél hallottam már panaszt a zajra, de általában jók, meg egyébként is 35 literbe nem kell egy erőgép), és még volna, de ők a népszerűbbek. Márkás szűrőt vegyél, akkor tudni sem fogod, hogy épp működik vagy sem.
2013. jan. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Elég gyanús, nem csoda, hogy hangos.

Amúgy én is szeretem a ropi naplóját. :D

2013. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

nem tudom, hogy hangos-e, de gyanítom... ez 200l/h-s de lenne egy 320l/l-s ha esetleg ez nem jó. utolsó! nem tudtam hirtelen miért mondod.. :D én is szeretem...


am 4 gömbmoha és egy jávai lesz benne. + még egy mű szerintem.


tudnátok linkelni olyan szűrőt, ami olcsó (viszonylag) és nem túl nagy teljesítményű? szóval ami jó ehhez az aksihoz.. :)

2013. jan. 20. 12:08
 9/17 YourDestiny ***** válasza:

Kinek mi az olcsó. Belsőből őt ajánlanám:


[link]


Hatékony lehet még egy akasztós, de azok általában elég hangosak. Kevés élőlénnyel és sok odafigyeléssel egy 2008 is elég lehet:


[link]

2013. jan. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A 2. képen lehet igazából látni, mennyire pici ez a szűrő.

Szinte elvész az akváriumban, és akkor mekkora lehet benne a szivacs, mint egy doboz gyufa? Kb.

Ami z akvárium lelke, az az egész működésének az alapja, (csak mert a kérdésből ítélve ezzel nem igazán voltál tisztában) szóval ne várj tőle sokat.

Őszintén szólva egy 1 dl-nyi szűrőtérfogatra alapozni egy akváriumot elég nagy vakmerőség.

2013. jan. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!