Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Légpumpáról lehet egyszerre...

Légpumpáról lehet egyszerre több szivacsszűrőt üzemeltetni?

Figyelt kérdés

Szeretnék itthon kialakítani 3 vagy 4db 20l körüli kis akváriumot, bele Neocaridina vagy Babaulti garnélákból különféle változatokat.


Már egy ideje gondolkodom rajta, hogy hogyan is lehetne megoldani a szűrést. 4 külön kis motoros szűrőt nemigen akarok, külső szűrőt meg pláne nem. Ezért gondoltam erre a régi, klasszikus megoldásra.

Ha jól tudom, megoldható, hogy több szivacsszűrőt vigyen 1 pumpa. Vagy rosszak az értesüléseim? Ha lehet így, akkor ez hogy működik. Simán csak egy T elosztóval kettéválasztani a csöveket? Vagy hogy?


Nemigazán értek a légpumpákhoz. Náluk melyik értékük a mérvadó? A nyomás, a teljesítmény, netán a kettő közösen?

A dupla kivezetésű, dupla membrános pumpák mennyivel jobbak, mint a simák? Lehet, hogy ebben az esetben ilyenben kellene gondolkodnom?


Azt tudom, hogy nem éppen halkak. Esetleg tudnátok konkrét típusokat ajánlani, amikben lehet gondolkodni az összesen 80l körüli térfogatnál? Vagy csak úgy általánosságban márkákat, amit érdemes átgondolni? Itt is az Eheim, Tetra stb vonal a legjobb?


Végezetül még annyit leírnék, hogy nagyon az elején járok a tervezgetésnek, szóval minden építő jellegű tanácsot szívesen fogadok tőletek.


Válaszaitokat előre is köszönöm.



2013. jan. 20. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:

lehet olyan lépgpumpát kapni 4ezer Ft körül, ami nagyobb, egyből 2 kivezetése van, és van rajta tekerő, amivel állíthatod az erősségét.


Aztán még azt a két kivzetést is el tudod osztani ilyen T idomokkal. Szóval meg lehet oldani. Az egyik állatkereskedésben is úgy vannak a kis nano akváriumok megcsinálva. Egy pumpáról megy vagy 6-8 akvárium

2013. jan. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

pl ez a TN-1002, ez egy olyan

[link]

2013. jan. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

vagy egy Resun AC-2000


[link]

2013. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez is jó szerintem hozzá


[link]

2013. jan. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem. És a légpumpa teljesítménye, vagy nyomása mennyire fontos szerinted? Úgy értem, milyen értékkel bíró pumpa kellene ilyen dologhoz?


És még valami. Számít a márka ezeknél, vagy mindegyik ugyanolyan hangos? Megbízhatóság szempontjából? Te milyen márkát ajánlanál, amihez még pótalkatrészt is kapni, ha esetleg kell?


A Resun belső szűrőiről elég rosszakat hallottam. A légpumpánál ezek szerint nincs gondjuk a minőséggel?

2013. jan. 20. 17:38
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem ez a TN 1200-es van, hát utálom a hangját.

Van aki elviseli, de engem idegesít az ilyen monoton zúgás. Hülyét kapok tőle, még ha a konyhába van, akkor is hallom. Az csak azért van nekem, hogyha vödörbe rakok egy halat, vagy beszarik valamelyik szűrő valamelyik aksiban, akkor legyen 1 napra helyettesítő valami.


A belső szűrő jobb, mivel hangtalan, de azt nem tudod több akváriumhoz használni. Ahány akvárium, annyi szűrő kell bele.

2013. jan. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként sokan használnak légpumpákat, de én még olyanból halkat nem láttam. Minél nagyobb, annál halkabb, de nekem az is zúg, és az is zavar.
2013. jan. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kösz szépen a segítséget. Most már tudom, hogy jó irányba indultam el.


Egyébként valahol olvastam még régebben, hogy a légpumpákat egy nikecellel leszigetelt cipős dobozba szokták rakni, és úgy működtetni. Állítólag sokat fog a hangján. Erről mi a véleményed?

2013. jan. 20. 18:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Nemtudom, egyszer becsomagoltam egy pokrócba, de ha túlmelegszik, félek, h kigyullad a pokróc :D

Én nem csomagolom be.

2013. jan. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kösz szépen a választ. És szerinted kell 550l/h-s teljesítmény 4 kis 20l-es akváriumhoz?

Egyébként ez az összteljesítménye, tehát kivezetésenként 137,5 l/h ?

2013. jan. 21. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!