Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy tengeri akvárium...

Szeretnék egy tengeri akváriumot mik kellenek hozzá részletesen?

Figyelt kérdés
még nem vettem semmit kb 110-130literes akváriumot szeretnék venni és ebbe tengeri halakat rakni annyit tudok hogy ROvíztisztító kell de azon kívül még miket kellene hozzá venni?
2013. jan. 20. 22:44
1 2
 1/18 _.-Akv-._ ***** válasza:
Édesvízi akváriumod volt már? Ha nem szerintem bele se fogj, de ez csak az én véleményem :)
2013. jan. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
persze hogy volt 200 literes tele volt hallal azt tudom hogy ahoz mi kellett de a tengeri azért szerintem komolyabb
2013. jan. 20. 22:47
 3/18 A kérdező kommentje:
szóval mik kellenek hozzá?
2013. jan. 20. 22:51
 4/18 _.-Akv-._ ***** válasza:
Én nem értek a tengerihez, de írj rá hable-ra. :D
2013. jan. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
valaki aki tudja ez írjon:)
2013. jan. 20. 22:57
 6/18 anonim ***** válasza:

Először is sok tudás és tapasztalat. Olvass sokat az akvarisztikáról, és pár évig édesvizizz. Jól néz ki a tengeri, de ha így belefogsz, csak csalódni fogsz benne, és rengeteg pénzt beleölsz. Már a méret is rossz választás egy kezdőnek, és a hozzávalók nem kevés pénzbe kerülnek (pl az élőkőnek kilója többezer, és sok kell belőle. A lehabzó is több tízezer.)

www.akvarista.hu-n kezdj el fórumot olvasni, hogy minél többet megtudj.

2013. jan. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
tengeri halakat szeretnék mert édesvizi halakat 4 vagy 5 évig az volt és most gondoltam belevágok a sós vízibe olvastam már róla sokat csak azzal van a problémám hogy nem tudom mik kellenek hozza mert írják sok helyen hogy víztisztító stb... kell hozzá csak hogy pontosan mik kellenek hozza azért is írtam ide ki hogy leírja valaki hogy mi is kell:) hogy abban tudnál segíteni?:)
2013. jan. 20. 23:09
 8/18 anonim ***** válasza:

Most vársz egy felsorolást, hogy élőkőre, korallzúzalékra, lehabzó, áramoltató, világítás, kálciumreaktor, CO2 rendszer, stb, stb ???

Legyen kb 3-400.000 Ft-od, és olvass utána hetekig, és még így is 99% hogy ki lesz dobva az ablakon.

2013. jan. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2013. jan. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

lámpa: [link]

Ozmo: [link]

2db mágneses áramoltató:

[link]

Automata fűtő 25-26 fokra.

Aljzat: [link]

Sűrűségmérő: [link]

Tengeri só: [link]

Élőkövek.

Lágykorallok közül a Xenia sp, és a lapanemona biztos hogy könnyen tartható.


Nekem most lehabzó nincs benne. 2 évig volt, de megutáltam a hangját és kiszedtem kb 2 hónapja és megy anélkül a 200 literes.


Viszont a foszfát, nitrát eltávolításra van benne sok caulerpa alga, amik gyorsan nőnek és szerintem még a fehérjét is lebontják. Persze nem biztos.

Havonta cserélek 1-2 vödör vizet, úgy látom többre nincs szükség. Emellett az akvárium párolog is, kb 2 naponta 5 liter vizet kell öntenem rá (só nélkül) tehát valamilyen szinten emiatt is frissül a víz.

2013. jan. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!