Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sügeres akvárium méret?

Sügeres akvárium méret?

Figyelt kérdés

Saulosi sügereket

vagy

aranysügereket + maingano sügereket

vagy

aranysügereket + elongatus sügereket

vagy

aranysügereket + demasoni sügereket


mekkora akváriumban kellene tartani, hogy azért ne 2 darab hal úszkáljon de ne is foglalja el a fél szobát. Tehát mekkora az a méret, ami már jól mutat :)

Ja, és melyik párosítást javasoljátok?



2013. jan. 21. 18:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

szerinte 600litertől jól mutat, de az a legalja! inkább 800 körül a jó:)


Én aranyhoz maingano raknék !

2013. jan. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Frontosa ***** válasza:

300 literben (120*50*50) már lehet telepíteni viszonylag sokat, ha kétfajos akkor fajonként 6-10 db-ot (1 hímre jusson minimum 3 nőstény). Ez az a méret ahol már viszonylag problémamentesen lehet társítani a mbuna-kat.

A miangano felejtős, a Melanochromis-ok elég agresszívak.

Ha csak ezek közül lehetne választani akkor caeruleus 2 hím+6-7 nőstény, demasoni 1 hím+4-5 nőstény felállásra szavaznék. 200 literbe is mehet caeruleus, de inkább hasonló temperamentumú fajokkal társítva pl.sprengerae (belőlük is mehet 2 hím). Szűrésre, táplálékra figyelj.

Üdv,

2013. jan. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 YourDestiny ***** válasza:
Yellow - elongatus megoldható 200 literben. A mainganot legalább 250 literbe tenném, a demasonit pedig semmiképp ne tartsd 300 liter alatt, és 12-15 példánytól ne vegyél kevesebbet, mert szétszedik egymást. Ilyen darabszám mellett már megoszlik az agresszió, és nem fogják ugyanazt a két-három halat szekálni a többiek.
2013. jan. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Frontosa! Ezeken kívül milyen fajokat ajánlanál? Igazából azért írtam ezeket, mert relative kisebb méretüek és külsőre tetszettek. A sprengerae is szép de ezek sokkal jobban tetszettek. Akváriumból mi a fontos, hossz, szélesség, magasság. Vagy kb a szabványos. 100x50x40 es akira gondoltatok 200 liternél? Ebbe pl hány yellow meg elongatus mehetne?
2013. jan. 22. 18:07
 5/14 YourDestiny ***** válasza:

Leginkább a hossz a lényeg. Yellow mellé a brichardi nem tetszene?


http://www.youtube.com/watch?v=cNk_5nMrxY0

2013. jan. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Frontosa ***** válasza:

Leginkább a hossz és az alapterület, jók a standard méretek. Ha Malawikat szeretnél akkor akkor szóba jöhet pl. I.Spregerae, P.Saulosi, L.Caeruleus, C.Afra, L.trewavasae, M.callainos, P.elongatus, P.Zebra, P. Socolofi, M.estherae stb., de a Hongi is jó.

Pseudotropheus nemzetség fajai könnyen beszerezhetőek és nagyrészük jó lehet, pl. az elongatusnak is sok alfaja létezik élőhelytől függően(p. chitimba, mpanga, namalenje, ornatus), melanochromisokat kerüld. Mielőtt belefogsz javaslom szerezd be Lukács-Sinkó: Tanganyika és Malawi tó sügérvilága könyvet.

Kezdésnek mindenképp tartsd be az optimális ivararányokat (1 hímre jusson minimum 3 nőstény), közepes méretű(pl.fentiek) Malawikra darabonként számolhatsz 20 liter vizet, azaz 200 literben elfér 9-10 db, fajonként 1-1 hímmel, fő a biztonság. Max a békésebb, kevésbé reviertartóakból tarthatsz 2 hímet is (sprengerae, Caeruleus). Az Aranysügér és a Levendulasügér nagyon jó kezdésnek, mindkettő szapora, békés faj és kevésbé érzékenyek.

Üdv,

Üdv,

2013. jan. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Frontosa ***** válasza:

Egyébként sügereknél nem baj ha picit túl van telepítve az aki, pont az esetleges agresszió megoszlása miatt, ezért is fontos a betonbiztos szűrés, de kezdő sügereseknek katasztrofális következményekkel járhat, nem javaslom.

Üdv,

2013. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, a könyvet beszereztem már, ahogy lesz időm olvasgatom.


YourDestiny! Megnéztem a brichardit, de valahogy nem jön be, kicsit olyan semmilyen, gondolom értitek mire gondolok. Nem mondom, hogy ha lenne akár 4-5 faj, akkor nem tenném be, de így kétfélében gondolkodva inkább valami mást.


A Yellow az biztos, nagyon tetszik, és jó tulajdonságokat is írnak róla. Mindkét nem szép sárga, ő tehát fix. Mellé kellene valami jó kék. Ezért néztem eleinte demasonit, meg mainganot.

Az a baj, hogy nem tudom melyeknél van ivari különbség színezetben, meg emellett egy fajon belül is sok a színváltozat, már nehezen tudom követni, melyik melyik és még a latin nevek sem könnyítik meg ezt.

Lényeg, hogy akkor a Melanochromisokat hanyagolom, túl agresszívak.


Menjünk sorba:

Lodochromis Sprengerae: annyira nem, pedig szintén jókat olvastam, de valami kékesebb kéne a yellow mellé.


Pseudotropheus Saulosi: Ezt már írtam hogy tetszik, viszont a színűk miatt akkor yellow nem lenne, de így betartva az ivararányokat nagyon többségben lennének a sárgák… ezért talán mégse


Cynotilapia Afra: Látom itt is, hogy elvileg több színváltozat van, azokban amelyekben nem igazán van sárga, vagy kevés azok kifejezetten tetszenek, bár a sárgás is szép. Azt nem tudom, hogy a hímek és nőstények azonosan néznek-e ki? Tulajdonságokra is jókat olvastam.


Labeotropheus Trewavasae: érdekes, de nekem nem annyira tetszik.


Maylandia Callainos: Szép, tetszik is, de max csak 3. fajnak tenném be az akiba.


Pseudotropheus Elongatus (itt nem tudom megint, hogy vannak-e ivari különbségek)

-mpanga: nagyon tetszik

- chewere: ez is tetszik, bár mpanga jobban

-chitimba: ez ugye világosabb kissé? videókon nem nagyon láttam, talán ritkább is? amúgy nem rossz, bár mpanga, chewere és chitimbia nálam a sorrend a 3 közül

- chailosi: ez sem rossz


Pseudotropheus (vagy Maylandia) zebra: elég sok féle képet láttam róla, nem is teljesen tudom követni… a „maison reef” nagyon tetszik, bár úgy látom min. 350litert írt és méretre is már 15cm, ezért szerintem felejtős.


Pseudotropheus Socolofi: nem rossz, de úgy olvastam elég agresszív, meg nem is túl gyakori


Pseudotropheus sp Acei: ebből a „Nagra” színváltozat tetszik inkább, bár úgy olvastam, hogy az kevésbé beszerezhető


Maylandia Estherae: Ebből is több változatról olvastam, a narancsos szép nagyon, de akkor yellow helyett volna jó


Aullonovcara Stuartgranti (Hongi): Szép nagyon, bár akkor lehet, hogy az eredeti elképzelés (Yellow+ valami kék) helyett kéne valahogy, vagy melléjük harmadiknak. Ha jól láttam a nőstény elég jellegtelen…


Összességében talán Yellow + Elongatus mpanga tetszene a lejobban, mit gondoltok, mit javasoltok? Kíváncsi vagyok a véleményetekre! Természetesen még olvasgatom majd a könyvet is amit ajánlottatok, akkor biztos jobban átlátom majd a dolgokat, meg lehet, hogy a véleményem is változik.

2013. jan. 23. 14:18
 9/14 Frontosa ***** válasza:

Nézd át a könyvben melyik tetszik, válogasd ki, nézd át a befutók fajleírásait és kérdezz rá a konkrét fajra, ha már le tudtad szűkíteni. Szerintem Yellow-k mellett a Socolofik mutatnak a legjobban, tartottam már őket is és kifejezetten békés fajnak ismertem meg őket, 1 hím több nősténnyel és nem lesz gond. Az elongatus-oknál a te nézőpontodból az lehet rossz, hogy a nőstény ugyanolyan mint a hím csak lényegesen fakóbb, nem olyan mutatós, csak az alfahím szinesedik ki teljes pompájában.

Itt egy példa:

[link]

Üdv,

2013. jan. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 YourDestiny ***** válasza:

Nos, a brichardit nem is a színezete miatt szeretjük, hanem a finom úszói, egyedi úszása és viselkedésmódja miatt.


A demasoninál nem könnyű megkülönböztetni a nemeket. A nőstény hasi és kopoltyú része icipicit világosabb, kevésbé erőteljes a fekete. Viszont ha kezdő sügeres vagy, akkor én nem a demasoniba ugranék bele. Idegbeteg, érzékeny gyomrúl, figyelni kell a táplálására és szigorúan be kell tartani a nagy részt növényi alapú eleséget.


Az elongatusból kétlen, hogy a sima színváltozaton kívül mást könnyen be tudnál szerezni. Egyébként az is gyönyörű, legalább is a hímje. A nősténye elég jelentéktelen színű, fakóbb, így én mindig csak egy hímet tartottam belőlük.


Az afra kicsit pattogós, ám szerintem nézd még meg a hongit. Nem az a kimondottan kék hal, inkább lila. Ha sikerül Red Top színváltozatot szerezned, akkor lehet egy igazán különleges és ritka halad:


[link]

2013. jan. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!