Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez igy jó lesz?

Viczena jozsef kérdése:

Ez igy jó lesz?

Figyelt kérdés
[link]

#Külsö-szürö
2013. jan. 22. 12:03
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Az akváriumbol a belsö szürö nyomnyá a külsö szürö tartályba onnan meg visza az aksi!szerintetek
2013. jan. 22. 12:05
 2/29 A kérdező kommentje:
aksiba
2013. jan. 22. 12:05
 3/29 YourDestiny ***** válasza:

És miért jó az neked, ha a belső szűrőt rákötöd a külsőre? Előszűrőnek akarod alkalmazni? Ez eleve egy hülyeség, ráadásul képtelenség, hogy működjön. A külső szűrőbe is tehetsz egy előszűrő szivacsot, a belső pedig megmarad belső szűrőként, ami a dolga. Így a vízáram is meg lesz oldva. A te módszered azért nem jó, mert:


- egy külső szűrő egyedül is ellátja a szívást, ha megfelelő helyre teszed. A szűrőközegen úgyis csak egy bizonyos sebességgel fog áthaladni a víz, ami a biológiai szűréshez pont a legideálisabb.


- ha a külső szűrő alatt csak egy tartályt értesz, akkor szintén nem jó. A belső szűrő pumpájának nem lesz olyan ereje, hogy az akváriumba visszajuttasa a vizet, az a szűrőanyagoktól tovább nem fog jutni. A víz útirányának megfelelően a szűrőanyag mögé, és nem elé kell a szivattyút helyezni.

2013. jan. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
tévetem nem belsö szürö hanem vizpumpa
2013. jan. 22. 13:08
 5/29 A kérdező kommentje:
a szürö tartályba van siporax-sünik meg sera hálo.és van külön belsö szüröm is
2013. jan. 22. 13:11
 6/29 YourDestiny ***** válasza:
Szóval egy komplett külső szűrőről van szó, aminek saját szivattyúja van? Akkor arra ne kössél semmit, értelmetlen dolog. DIY megoldásnál, ahol a szivattyú maga a vízpumpa (szintúgy matten szűrőknél is) ugyanúgy a szűrőanyag mögé kerül a vízpumpa. De egy komplett külső szűrő esetén nem értem, miért akarsz külön pumpát kötni rá, mégha mögé is tennéd. Logikátlan, működésképtelen.
2013. jan. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Hát de lehet, hogy neki csak egy tartálya van amibe nincs külön motor. Abban az esetben meghajtja így a pumpa.
2013. jan. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Mi a neve a külső szűrődnek?
2013. jan. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 YourDestiny ***** válasza:
Én is ezt kérdezem tőle, de külső szűrőt ír. A külső tartály egy másik dolog, de akkor se jó így, mert a szűrőanyagban fel fog akadni a víz, amit a pumpa nyom. A szűrőanyag mögé kéne tenni. Ha DIY hordós, akkor én a hordóba tenném közvetlenül a szűrőanyag felé. A pumpa nyomná ki, a víz meg folyna utána.
2013. jan. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Házilag készitet de nincs bene motor csak igy tudnám megoldani pvc csöböl készült meg amit itthon talláltam,mert pénzt nem nagyon akarok rákölteni...
2013. jan. 22. 17:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!