Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez igy jó lesz?

Viczena jozsef kérdése:

Ez igy jó lesz?

Figyelt kérdés
[link]

#Külsö-szürö
2013. jan. 22. 12:03
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Aha. Mondjuk egy szökőkútpumpával meg lehet csinálni azt is, hogy szívjon. Pl egy Aquael pfn 350, azzal én úgy szívom ki a vizet akváriumból, hogy egy 2cm vékony PVC cső van ráhúzva a szívó felére. A fújó felére meg egy 1 centis gumicső.


Ha a szivacsot leveszed róla, akkor ott van neki egy szívó fele, hát olyan mint egy powerhead:

[link]


Ezzel meg lehetne fordítva is variálni, hogy szívja a tartályból ki a vizet és fújja be az akváriumba.


Nem tudom hogy lehet ezt jól megcsinálni, csak egy ötlet.

2013. jan. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 YourDestiny ***** válasza:
Ja vagy úgy. Akkor nincs külön szivattyú. Nah, akkor ahogy írtam, nem a szűrőanyag elé, hanem mögé kell a vízpumpa, ahogy egy normális külső szűrőnél.
2013. jan. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Ha a vízpumpa befér a tartályba, akkor belehet rakni a tetejébe, csak akkor a pumpa kábelét ketté kell vágni, csinálni egy lukat kábelnek a tartály tetejére, és átdugni a lukon, körbenyomni FBS-el (légmentesen leszigetelni) utána visszakötni a kábel végét és körbetekerni szigetelőszalaggal. Nem?
2013. jan. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

ilyenem van

[link]

2013. jan. 22. 17:57
 15/29 A kérdező kommentje:
tartályon furjak lukat vagy hogy csináljam
2013. jan. 22. 17:58
 16/29 A kérdező kommentje:
a kábelnek lyukat értem de hol fog visszafolyni a viz a kivezetö résznek is kell egy lyuk,nem nagyon akkarom vagdalni mert még ér a garancia
2013. jan. 22. 18:06
 17/29 YourDestiny ***** válasza:

35 Watt fogyasztás? Azt a ku...


A témánál maradva... mindegy milyen erős a vízpumpa, elé nem teheted. Közvetlenül a szűrőanyag mögött helyezd el, valamint a hordót olyan magasságba tedd, hogy folyamatosan follyon bele a víz az akváriumból.

2013. jan. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

szoval a tartályba alul belefolyik az aksibol a viz végig megy a szürö felületeken ez fölött a pumpa ami belenyomja vissza aksiba a vizet

ugye igy valahogy.

2013. jan. 22. 18:20
 19/29 YourDestiny ***** válasza:
Igen, ugyanis a pumpa maga alól el fogja szívni a vizet, így a tartály kénytelen utána töltődeni, így ezek által a víz folyamatosan áthalad a szűrőközegen. Ilyen egyszerű :)
2013. jan. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
aha kösszi szépen mindenkinek a válaszokat!
2013. jan. 22. 18:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!