Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Molly mellé rakhatok guppit?

Vasutember kérdése:

Molly mellé rakhatok guppit?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor min. mennyit?

Az aksi 100 literes


2013. jan. 23. 10:14
1 2 3
 1/26 Pendulum92 ***** válasza:
Mennyi halad van eddig? Csak molly?
2013. jan. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
igen,most csak mollyk vannak benne
2013. jan. 23. 10:55
 3/26 Pendulum92 ***** válasza:

Attól függ hány darab, alapból megvannak együtt, de a hőfok legyen kb 28 fok, és egy kevés sót is rakhatsz a vízbe.

Én azt mondom, hogy körülbelül 6-7 molly, és kb 6-7 guppy fér el. De a szaporulat már túlterhelheti a vizet, szóval azt majd ajándékozd/add el. És persze a szűréseden is függ az a létszám, amit elbír azakváriumod.


De a többiek pontosítanak ha tévedtem.


Hány darab molly? Milyen a szűrőd?

2013. jan. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

már csak 4 db van,az előbb elpusztult még egy úgyhogy egyenlőre jegelem a témát

megvárom mi lesz a többivel,ha azok is "mennek" akkor fogom és lecserélem az aljzatot is és kezdem előröl ahogy a nagy könyvben meg van írva

valószínű hogy akkor guppikkal kezdem mert azt ajánlják kezdőknek

250l/h-s szűrő elég bele vagy vegyek nagyobbat?

2013. jan. 23. 11:14
 5/26 Pendulum92 ***** válasza:

Az borzasztóan kevés, minden bizonnyal az ammóniamérgezésbe haltak bele.


Egy 100 literesbe egy nagyon jó belső, vagy egy külső szűrő kell.


Szerintem a mostani halaidat gyorsan add oda valami másik akváriumba, ahol nem döglenek meg. Aztán vegyél egy szűrőt, olyan 10 ezer körülik már jók ekkorába, vagy ha nagyon jó szűrést akarsz, 20 on ezerért egy külsőt.

2013. jan. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

jelenleg így néz ki:

[link]

esetleg még valami amin változtatni kéne

2013. jan. 23. 11:42
 7/26 A kérdező kommentje:

a szűrő mekkora legyen minimum

1000l/h vagy egyel kisebb is elég

2013. jan. 23. 11:48
 8/26 anonim ***** válasza:

attól függ a szűrő min teljesítménye, hogy hogyan tervezed.


ha csak külső, akkor kelleni fog az 1000 liter/óra különben nem mozgatja meg a vized rendesen. sőt akkor inkább 1200 liter/óra kell, mert ha telítődik, akkor kb felére esik vissza a teljesítmény.


ha csak belső, akkor elég egy 800 liter/óra körüli is. mivel a belsők nem nagyon alkalmasak bio szűrésre, és nem is gyengülnek le annyira. ez esetben viszont 6-8 molly lesz a felső határ :)


ha belső és külső lesz. akkor kelleni fog egy legalább 800 liter/órás belső szűrő és egy maximum 600 liter/órás külső szűrő. itt a belső csak mechanikai szűrést fog végezni, míg a külső csak bio-t szóval ennek megfelelően is kell feltölteni :)


off: nekem 112 literre van egy hydor crystal 4-es belsőm szivaccsal (900 liter/óra) és egy eheim 2215-ös külsőm csak bio töltettel (620 liter/óra).

szerintem neked is valami hasonló lenne a legjobb. és nem feltétlen kell megvenned a gyári külsőket, tök jó DIY külső szűrő leírások vannak neten. ezzel spórolhatsz olyan 10ezer forintot a külső szűrőd árán, amit el is költhetsz minőségi töltetre :) így összességében a szűrő árán lesz szűrőd és tölteted is :)


viszont amíg nem kezdesz valamit a szűréseddel, addig add kölcsön vagy ajándékozd el a halaid valakinek, akinél normális körülmények között élhetnek amíg beszerzel mindent amire szükségük van :)

2013. jan. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Pendulum92 ***** válasza:

Kevés az élő növény szerintem, plusz túl durva az aljzatod. Ugyanis az aljatban is elszaporodnak a baktériumok, és a finomabb aljzatnak nagyobb a fajlagos térfogata(több baci).


Ha csak belsőt veszel akkor viszont valami rekeszes szűrőt érdemes, egy kis fojtással a biológiai szűrőanyag előtt(perlonvatta), ami lelassítja az áramlást annyira, hogy érdemben tudjanak működni a bacik.Ez még 100 literben viszonylag kevés hallal működhet.(mint ha 70 literbe telepítenél)


Nekem jelenleg 72 literben egy sera fil 120 üzemel, ezt lehet modulárisan bővíteni, szerintem fogom is, és perlonnal fogom fojtani a siporax töltet előtt.


Annyi a hátránya, hogy nem állítható erősségű, de cserébe jól forgatja a vizet, csöndes, olcsó.


de 100 liternél, ami kb a határ, érdemes lehet elgondolkodni egy külsőben is. Meg lehet szűrni belsővel is persze, de akkor ne telepítsd túl.

2013. jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

holnap akarok bemenni a boltba

ha veszek egy 800l/h belsőt és valami vízkezelőt,mondjuk aquasafe-t vagy start-ot csak hogy mentsem a menthetőt alapon?

2013. jan. 23. 12:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!