Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány literes akváriumot a...

Hány literes akváriumot a következőknek?

Figyelt kérdés

Kb:

6db páncélosharcsa (mondjuk panda, vagy foltos)

2-3db anci

egy csapat neonhal (10-15)

1 pár ramirezi


Esetleg még egy csapat ferdénúszó pontylaszac.


Jó ez az összeállítás?

ramirezinek díszhal infó-n 26-29°C van írva, neonoknak 20-24, ez mennyire baj? Tudom, hogy a vörös neonhalnak pont jó volna, de az nem tetszik annyira. 25°C esetleg?



2013. jan. 23. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100 liter fölött, a 24-26 C° teljesen jó.
2013. jan. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Milyen hal az anci? Ha kicsiként vetted a halakat és együtt nőttek fel akkor a ragadozó nem fogja megenni a kisebbeket.Vigyázni kell melyik hal milyen vérmérsékletű mert a gyorsabb mozgású megzavarja a lassúbb tempójut és ez valamelyik halálát okozza.Azt sem szabad kihagyni milyen akváriumi elrendezést illetve környezetben érzi jól magát a felsorolt halféleségek, össze tudod hangolni? Ha panellakásban élsz akkor nem kell külön fűteni az akváriumot,de a családi házakban már igen. Te milyen hőmérsékletben érzed jól magad a 26-29 vagy 20-24 fokban?
2013. jan. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
hát második, ha nem értesz hozzá, akkor ne válaszolj, mer összekavarod a kérdezőt. Először is kell fűtő ha panelban laksz, hanem. Én a ramirezit kihagynám a sorból mert elég kényes a vízminőségre, meg úgy amúgy is. A többi maradhat egy olyan 100 literes akváriumba. Az embert meg ne hasonlítsuk már össze a halakkal, hogy kinek hány fok jó, az attól függ, hogy az eredeti élőhelyén mennyi kb.
2013. jan. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Anci:Ancistrus cirrhosus - az az Közönséges algaevőharcsa! :)
2013. jan. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ramizerit pont azért találtam ki, hogy legyen valami "a csapat" élén. Mind dél-amerikai, így a második válaszolónak írom, hogy ezek biztos megvannak egymás mellett, mert amúgy is megtalálhatóak egymás mellett. Ramizerit mért kéne talán kihagyni? Vagy mit lehetne akkor helyette? Lehet, hogy meg is lesz szűrve a víz tőzegen, ezt majd még meglátom, akkor mégjobban hasonlítana az eredeti élőhelyükre. Gurámik is tetszenek, de akkor már nem szeretném keverni a kontinenseket, ezért gondoltam a ramizerire.


És ha 3D-s háttér is lenne, akkor mekkora javasolt?

2013. jan. 23. 15:01
 6/12 bamboochatheone ***** válasza:
Szerintem 160 alá ne menj. Ebbe azért jóval szebb halállományod lehet mint ilyen 100 liter körülibe.
2013. jan. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A tipikus 120 liter körüli szettben, ha feltuningolod a világítást és veszel külső szűrőt, akkor működne az összeállítás (bár neonok helyett vöröset ajánlanék, anciból csak egyet, páncélosból 8-at).

Ráadásul nem elég tőzegen átszűrni a vizet, lágyítani is kell a rami miatt.

Ha ezt nem szeretnéd, akkor inkább valami gurámit tarts.

2013. jan. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 YourDestiny ***** válasza:
120-150 liter körül. Amúgy a vörös neon alig különbözik a simától. Előbbinek irizálóbb a sávja, és piros a hasi része.
2013. jan. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Neont nem lehet ramival tartani, és más halnál is meg kell nézni milyen vizet szeret.

Ahogy te is láttad, a ramik a meleg vizet szeretik.

Ugyanilyen igényű halakat kell keresni, ez nem kompromisszum tárgya.

2013. jan. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Murr! Inkább maradnék 2-3 ancinál, tetszenek nagyon és nem szeretnék csak egyet tartani. Amúgy nem akarok szettet venni, inkább keresek üres akváriumot és így azt tudok beleválogatni, amit szeretnék, tetőt meg készítek rá házilag megfelelő csövekkel.


Amit kérdeznék:

Aljzatnak mit javasoltok? Nekem tetszik a kvarchomok, de neonhalnak sötét talajt javasolnak. Mit válasszak? Amúgy lehet áttérek majd a vörös neonhoz, mégiscsak jobb mindegyiknek, ha megfelelő hőmérsékleten vannak tartva.


3D-s háttért is szeretnék majd talán készíteni, csak nem tudom milyennek kéne lennie, köves gondolom nem annyira mutat jól egy dél-amerikai akiban. Mit javasoltok? Vagy legyen csak szimpla fekete fólia, vagy mi?


Lehet, hogy neonok mellett nem ferdénúszó lazac, hanem baltahasú lenne, esetleg mindkettő, vagy ennyiféle ne legyen? Természetesen akkor nagyobb akváriumba lenne. Ha mindháromból menne bele, pl vörös neon 15, baltahasú 8, meg ferdénúszó is 8 akkor mekkora aksi illene? Beleszámítva esetleg egy 3D-s hátteret is.

2013. jan. 23. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!