Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan adják ki a csattogó...

Hogyan adják ki a csattogó hangot?

Figyelt kérdés

Az öves díszcsíkra és a pakisztáni díszcsíkra gondolok.


Azt olvastam, hogy általában akkor adják ki, ha a kedvenc kajájukat fogyasztják, de azt nem tudom, hogy hogyan adja ki.

A diszhal.info-n az volt, hogy "érdekes tulajdonsága, hogy kattogó hangokat tud kiadni, amikor levegőt szív be a száján és kipréseli azt a kopoltyúin. De kajáláskor ez hogy van?



2013. jan. 23. 16:51
 1/5 YourDestiny ***** válasza:
Hát azt hiszem, az úszóhólyagjukkal erősítik fel azt a hangot.
2013. jan. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én azt hittem az üveget üti ilyenkor :D
2013. jan. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez sem biztos, de elképzelhető, hogy a tüskéjével csinálja.

Van egy tüskéjük, amit gyorsan ki tudnak egyenesíteni, és úgy törik fel a csigaházat.

És ha azt elég gyorsan csinálja, akkor a tüske mögött vákuum keletkezik, gáz képződik, (gyakorlatilag telített vízgőz) és ha az kipukkan, annak hangja van.

Ez ismert jelenség az állatvilágban, van olyan állat, ami konkrétan ezzel a kattanással vadászik.

Persze ez sokkal erősebb, ő erre specializálódott:

[link]

2013. jan. 26. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ.

És még az, hogy a pakisztáni díszcsíknak is van ez a tüske? Nem csak az öves díszcsíknak?


Különben én úgy gondoltam, hogy valamit a szájával csinál.

2013. jan. 26. 12:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeknek a csigaevő botiáknak mindnek van.
2013. jan. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!