Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » ! SOS! Az "új" nőstény guppiai...

! SOS! Az "új" nőstény guppiaimon fehér pontokat láttam meg. Hogyan adagoljam nekik a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Apisoma (Ciliátok által okozott betegség) betegségre gyanakszom, mert az oldalukon, úszóiko fehér pontok jelennek meg. (biztos nem darakór, mert ahhoz a pontok túl nagyok)

Annyi a kérdésem hogy hogyan adagoljam nekik a Sera Costapur-t?

Az baj-e ha vannak kishalak és Sakura garnélák?

Árt nekik, vagy inkább a kezelés idejére rakjam át őket egy (szűrő nélküli) kis 10l-es akváriumba?



2013. jan. 23. 17:05
 1/4 _.-Akv-._ ***** válasza:
A garnélákat tudom, hogyha réz van a gyógyszerben akkor árt.
2013. jan. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ok, kiderült hogy van szűrő és fűtő!

Mikor mennyit hogyan és hányszor adagoljak?

Szerintem holnap kezdem, kiveszek minden garnélát és kishalat, amit csak lehet és utána mehet a costapur, így jó?

Hány napig kezeljek?

Szűrő,Fűtő mehet? (a világítást tudom hogy nem)

2013. jan. 23. 19:10
 3/4 Treská ***** válasza:

Ezt találtam az akvarista fórumon a sera cuccról:

"UD wrote:

Üdvözletem!


Sera Costapur használatával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. 15 literes akváriumban ütötte fel fejét a darakór. A Costapur dobozán az áll, hogy 50ml jó 800L-hez. A használati utasításban viszont azt olvasom, hogy 1ml (vagy 22 csepp) kell 40L-hez. Ez a két arány nekem nem jön össze.


Valamint úgy tudom, hogy a kezelés ideje alatt tanácsos kivenni a szüröböl a szivacsot nehogy a hasznos baktériumok elpusztuljanak. Viszont hova tegyem? Vegyek ki egy kis vizet az aksiból, és abba? Így nem ugyanaz lesz, mintha pl. órákra kikapcsolnám a szüröt?


Minden választ elöre is köszönök!

Dávid


Igen nekem is fura ez az arány de leírás az jó. Neked kb 10 csepp kell. 28-30 fokra állísd fütöt 3 napig. Remélhetöleg 1-2 napon belül eltünik a darakor."

2013. jan. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nem értem ezt a választ!

az én halaim nem darakórosok!

2013. jan. 24. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!