Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halak etetése mivel történjen?

Halak etetése mivel történjen?

Figyelt kérdés

Felénk nemigen foglalkoznak fagyasztott eleséggel, táp persze van dögivel. Ahol meg tudnék venni fagyasztottat, 30km-re van, onnan meg hazabuszozni, tuti, hogy kiolvad. Ilyenkor mi a teendő? Mit javasoltok? Nagyon nagy baj az, ha csak táppal etetek?


Apropó, van valami érdemleges különbség a lemezes, granulált, szárított és a chips között? Melyikkel érdemes etetni? Persze azt is tudom, hogy ez halfüggő. De mégis, melyik a jobb?



2013. jan. 24. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudsz náluk rendelni? Itt nálam bármit hozatnak nekem amit kérek. :D
2013. jan. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 _.-Akv-._ ***** válasza:
100%

Hát szerintem talán a lemezes, a szárított semmiképp.


Amúgy hűtőtáskával simán el tudnád hozni :)

2013. jan. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

LittleMonsterXOXO: kérdeztem már 2 boltban is, azt volt a válasz, hogy nincs hol tárolniuk, nincs fagyasztó az üzletben.


_.-Akv-._ : nem hülyeség a láda, az meg nekem nincs otthon. :) Meg aztán nemigen van kedvem azt cipelni a buszon a tömegben.


Egyébként a garnéláimat 2 éve etetem táppal, ami nekik való (Aquatic Nature Shrimp Soil, és Tropical Shrimp Sticks, néha JBL termék), kiegészítve mindenféle zöldséggel. A spenót a kedvencük. Naponta váltogatom, egyik nap zöldség (pl a kukoricára nagyon rámozdulnak), másnap táp. Heti 6x, 1 nap pihenő.

Pont melléjük szeretnék valamilyen halat. Lehet, hogy úgy kéne választanom halat, aminek ugyanez a kaja jó?

2013. jan. 24. 20:47
 4/11 YourDestiny ***** válasza:

Akv... A lemezes nem száraz táp? :)


Amúgy simán szárazeledellel etetni nem jó.


Simán tudsz venni hűtőtáskát (nem ládát), ami nem drága. Talán néhány száz forint.

2013. jan. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tudnátok esetleg olyan halakat mondani, amiknek a fent leírt kaja (egyik nap táp, másik nap zöldségek) megfelelő lenne, és tartható garnélákkal? Vagy ilyen hal nincs?

Amúgy 35l-es akváriumom van, ez még tovább szűkíti a lehetőségeket. :S

2013. jan. 25. 09:36
 6/11 YourDestiny ***** válasza:
35 literbe nem tudok ilyet mondani. Tarts csak garnélákat. Az algázóknak nem fontos még a fagyi, ők szeretnek zöldségezni, de ehhez túl kevés a helyed. Legyen csak simán garnélás, ők szintén elvannak bogyó-zöldség-bogyó-zöldség variáción.
2013. jan. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én 4 endler guppi hímet meg mernék kockáztatni, a kaja is illik hozzájuk.


Tápból egyébként csak és kizárólag márkás lemezest vegyél (sera, tetra, JBL, SAK, stb...), a szárított a legrosszabb, a granulált felpuffad az állat hasában, a chips pedig aljzatlakóknak való.


De így télen ha becsomagolod a fagyasztott kaját 1 óra utazást simán kibír. Vegyél több félét, vigyél újságpapírt és jó az. 3 levél kaja meg kitart neked 2 évre, tehát nagyon nem kell megerőltetned magad, csak egyszer.

2013. jan. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem, mégiscsak felkerekedem ebben a hidegben. Egyébként a fagyasztott kajáknak mennyi idő a szavatossága? Elállnak évekig is?


Murr: Az endler guppi hímeket lehet úgy tartani, hogy csak hímek vannak az akváriumban? Nem fognak emiatt agresszívak lenni?

Félre ne érts, nem akarnék nőstényt, nem tudnék mit kezdeni a szaporulattal. A garnik is épp elég szépen termelődnek. :)


A hímek nincsenek semmilyen veszéllyel a garnélákra, ugye?

2013. jan. 25. 14:18
 9/11 YourDestiny ***** válasza:

Tarthatsz csak hímeket is, sőt, ezt is javaslom. Nem bántják a garnélákat.


A fagyi kaja addig használható fel, amíg fel nem olvad/olvasztod.

2013. jan. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kösz szépen a válaszokat. Sokat segítettetek.


Közben nézegettem az endler guppikról képeket, videókat. Láttam elég sok mintázatot köztük. Cobra, Tiger, ilyesmi neveken emlegették őket. Gondolom őket nehéz itthon beszerezni, ugye?

Egy sima, ún. "hétköznapi" kinézetű endler guppi mennyibe kerül egyébként úgy nagy általánosságban?

2013. jan. 25. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!