Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy belső szűrőm aminek a...

Van egy belső szűrőm aminek a szivacsában aktív szén van szerintem kb mostanra kivehetem a szenet belőle, milyen esetleg házi bioszűrő anyagot tehetek bele?

Figyelt kérdés
Elég kicsi hely de hát az a kevéske is több mint a semmi. Inkább olyan érdekelne amit házkörül is megtalálok már ha van :)
2013. jan. 24. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha hagyod az aktív szenet. Jó biológiai szűrőanyag. Viszont egy belső szűrőben úgyis minimális a kihasználtság, mert túl erős az áramlás, kevés baci tud életben maradni egy normális külsőhöz képest. Tehát ilyen körülmények között nem érdemes profi szűrőanyagot keresni. Ház körül meg ráadásul, a szénnél keresve sem találsz jobbat.
2013. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
tudom, hogy nem a legmegfelelőbb biológiai szűrésre de azon az elven gondolkodtam h a kicsi is több a semminél :) Akkor hagyom az aktív szenet csak az, hogy azt olvastam, hogy az aktív szén miután telítődik visszaereszti a méreganyagokat a vízbe ebből nem lesz gond? :)
2013. jan. 24. 22:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem ereszti vissza, csak nem tárol már többet. De ha valami vegyszeres kezelés után használtad, akkor vedd ki és tegyél be helyette frisset. A sima akváriumvízben nincs olyan méreganyag, amit meg kellene kötnie.
2013. jan. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!