Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50 literes akvinál, tetratech...

50 literes akvinál, tetratech ex 600-al szűrve (gyári szűrőanyaggal) sok növénnyel (30tő valiznéria,10 gömbmoha, három öklömnyi jávai moha) Mi a baj?

Figyelt kérdés
Három betta lány van benne,és kettőnek fátyolos a szeme.Erre azt olvastam,hogy a gyakori vízcsere a megoldás,de heti 10 litert cserélek,az nem elég?Napi egyszer etetek élő tubifexel amit azonnal el is fogyasztanak.
2013. jan. 24. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
15l pontosan a 30%
2013. jan. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Platypus ***** válasza:
Ha csak a három Betta lányod van, akkor nem a szűréssel és nem is a vízcserével van gond. Az akvárium bejáratása megvolt? Keménység, pH milyen érték? A tubifexet hanyagold egy darabig, a Betták érzékeny gyomrú halak, szokott baj lenni vele. Inkább élő bolhát adj nekik, vagy fagyasztott artemiát.
2013. jan. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindent elvégeztem a nagykönyv szerint.Akkor még a tubifex lehet a gond köszi.Gondoltam már én is egyébként rá,hogy túl egyoldalúan etetek.
2013. jan. 24. 23:35
 4/10 Platypus ***** válasza:
Lehet még a víz is túl kemény vagy lúgos.
2013. jan. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 YourDestiny ***** válasza:
Tudtommal lány bettákat se tanácsos együtt tartani. Ám ha javasolhatom, a biolabdát dobd ki a szűrőből a szemétbe, mert csak a helyet foglalja. Tudom, azt hiszed az is valami, de az összes bogyó egybevéve legfeljebb annyit ér, mind egy kecskesz@r méretű szivacsdarabka. Mechanikailag ér valamit, arra meg van egy csomó más a szűrőben.
2013. jan. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

"Ha túl sok a növény -erős világítás hatására - oxigén túltelítettség keletkezhet, ami a különösen fiatal halakra lehet veszélyes, ún. légbuborék betegség okozója is lehet.Sötétben vagy éjjel a túl sok növény légzése során pedig oxigénhiány és túlzott Co2 telítettség alakulhat ki."

Horn Péter-Zsilinszky Sándor: Akvarisztika 26.old


Szerencsére nálad nincs sok hal, de erre is figyelj majd.

A vizet hogy cseréled? Csapvizet állni hagyod 1 vödörbe 1-2 napot?

2013. jan. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Platypus ***** válasza:

Az akvarisztika fejlődik, a Horn-Zsilinszky könyv 1970-ben íródott, sok információja elavult. Nem kell félni az oxigén túltelítettségtől. A high-tech növényes akváriumokban csak úgy gyöngyöznek a növények az oxigéntől, mégsem kapnak légbuborékot a halak. Az embóliát a nitrogén okozza, és két helyzetben tipikus betegség: csapból frissen kiengedett cserevíznél és ha kerti tóba nagy melegben hideg cserevizet töltenek, ami hirtelen melegszik fel.


A szűrőanyaggal kapcsolatban egyébként tényleg érdemes lenne fejlesztened, mert így nem használod ki a pöpec szűrőd lehetőségeit. A gyári szűrőanyagai nem sokat érnek.

2013. jan. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Kicsit jobban belezavarodtam:)de amit levontam az az ,hogy kemény a víz az biztos,egyoldalúan etetek ,szűrőanyag csere:)mindenkinek zöld(ha ez egyáltalán számít)és ezutánis az lesz ha ír még valaki valami hasznosat.
2013. jan. 26. 23:52
 9/10 YourDestiny ***** válasza:
Én csak reménykedve kérdezem meg: ugye a gyárilag kapott szenet nem használtad? Felesleges elpazarolni, kémiai szűrőanyag. Annak a helyére is tegyél biot. A perlonvattát szintén ne használd, mert a szűrő hajlamos részlegesen bypass-olni miatta, ami nem jó. Két szivacs és a gyári kerámia alul, amit érdemes használni.
2013. jan. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szenet kivettem,a perlonvattát ki fogom:)A legközelebbi tisztításnál.Köszi.
2013. jan. 29. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!