Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halhatnak meg a halaim?

Miért halhatnak meg a halaim?

Figyelt kérdés
Egy hónapja kaptam egy 140 literes akváriumot. Algaevő harcsa, molly-k, guppy-k, vitorláshalak, neon halak és zebra dániók voltak benne. A jhalak még kicsik 2-4 hónap közöttiek ezért nyugodtan elférnek. Azthiszem megfelelő körülményeket teremtettem nekik szűrő, külön lélegeztető is,24 -os viz, élő növényzet, búvóhelyek, kő, homok, több féle táplálék összekeverve valamint nem tul sok táplálék, naponta egyszer etetem őket. Két faj pusztult ki teljesen a neon és vitorlás halak valamint egy guppi. Már vettem betegségekre orvosságot és még 4 napra rá, hogy beleraktam az orvosságot 3 hal halt meg.5 napja nem halt meg már egyse, akkor már biztonságba vannak?a halak egyszer még uszkáltak, majd hirtelen elkezdtek dülöngni és pár percen belül meg is haltak!!mi lehet a gond?

2013. jan. 25. 23:01
1 2 3
 11/26 _.-Akv-._ ***** válasza:
Ez nagyon nagyon nagyon nagyon sok, és még volt 3 viti meg 7 neon.
2013. jan. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
ami után meghaltak,még vettem nem egyszerre volt annyi,
2013. jan. 26. 14:16
 13/26 YourDestiny ***** válasza:

A 3-4 hét üres járatás meg volt? Külső szűrő van?


Egyébként a hal is RENGETEG!

2013. jan. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
halakkal együtt kaptam az akváriumot már minden be volt szerelve, nem volt iesmi.attól nem halnak meg hogy sokan vannak, de valójában csak soknak hangzik ha benézek az akváriumba ak.szinte üres, lehet ha nagyok lesznek ez megváltozik de erről még van időm gondolkodni, mert egyes fajok csak 2 év mulva lesznek ivarérettek.most meg nem akarok még egyet venni errefelé egy ilyen nagyobb akvárium többe kerül, mint egy átlag ember fizetése.egyszerre elég ez a két akvárium.mindössze 1 jó hónapja van meg, még van mit tanulni róluk, de igyekszem.köszönöm a sok segítséget evvel is okosabb lettem
2013. jan. 26. 17:03
 15/26 anonim ***** válasza:
megmutatod az akváriumodat? fotózd már le és tedd fel ide a képét, jó? megnézném :)biztos szép lehet :)köszi, várni fogjuk a fotókat!
2013. jan. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
2013. jan. 28. 14:19
 17/26 A kérdező kommentje:
1 hetes kép.azótta a növényzet már 10-15 cm-vel nagyobb
2013. jan. 28. 14:26
 18/26 Pendulum92 ***** válasza:
Önmagában az az aquael szűrő semmit nem ér. Ezért döglenek a halaid.
2013. febr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 YourDestiny ***** válasza:
Az, hogy te üresnek látod, egy dolog. A hal sok, jó szűréssel is. A te szűrésed pedig átlagosnak se mondható. Borzasztóan gyenge. Mellesleg jól látom, hogy egy citronellus is van a lakók között (a fehér dél-amerikai sügér alul). Ha jól látom, akkor ez is lehet egy ok. Csoda, hogy még nem mészárolta le a halaid. Idő kérdése.
2013. febr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Pendulum92 ***** válasza:

"Csoda, hogy még nem mészárolta le a halaid. Idő kérdése."


Már ha az állandó ammónia mérgezéstől meg is nő valaha.

2013. febr. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!