Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50 literes új akvárium feltölt...

50 literes új akvárium feltöltésekor a medence fala kifelé görbe ahogy kinyomja a víz. Ez nagy baj?

Figyelt kérdés
Feltöltöttem a medencét, és a tető ráhelyezése után vettem észre, hogy a tető üvegének vonala az akvárium falának üvegéhez nem simul, hanem a fal üvege kidomborodik, ahogy a víz kinyomja. Remélem érthetően elmagyaráztam. :-) Köszönöm a válaszokat.
2013. jan. 26. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Kinyomja a víz? :O Nem tudom elképzelni, hogy ez hogyan lehetséges. Üresen biztos sima volt? Nekem is van egy 40 literesem aminek direkt domború az eleje, eleve úgy csinálják a térhatás miatt. Nem lehet, hogy nálad is erről van szó? A víz nem tudja csak úgy kinyomni az üveget. Amúgy ha nem ereszt és stabil, akkor szerintem nem gond.
2013. jan. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 YourDestiny ***** válasza:
Milyen vastag üveg? 4 millisből legalább legyen az akvárium. Akkor nem lesz gond, 50 liter nem nagy. Nálam a 140 literesen a front és hátsó üveg 1 méteren simán hajlik középen 2-3 millimétert, üvegenként.
2013. jan. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Platypus ***** válasza:
Ez a csodálatos hordósodás nevű jelenség, ami azt jelzi, hogy életveszélyes az akváriumod. Illetve terráriumod. Mert ha ennél a méretnél ez történik, az általában azt jelenti, hogy az adott üvegedényt nem vizes használatra gyártották.
2013. jan. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy üveg? Nem lehet, hogy csak plexi?
2013. jan. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt a legtöbb akvárium csinálja, semmi gond nincs vele.

Minden akvárium hasasodik, kisebb nagyobb mértékben.

Egy hosszabb akvárium, akár egy centit is simán kidomborodik, ez probléma nélkül elbírja az üveg.

Van egy bizonyos tűréshatára, ez alatt egyáltalán nem veszélyes ez a jelenség.

Ha túl nagy a görbület, akkor merevítés kell.

2013. jan. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, közben megtaláltam a problémám szakkifejezését: elhajlás.

Még szerencse, hogy csak kipróbáltam a medencét, nincs benne semmi, így leengedtem a vizet. A biztonság kedvéért rakatok a tetejére egy merevítőt, így talán biztonságosabb lesz.

2013. jan. 26. 18:12
 7/7 Platypus ***** válasza:
Ha egy ötven literesnél ez a hatás szemmel egyértelműen látható, az nem fér bele a normális mértékbe. Pár száz liternél fél centi különbség még elmegy. Ha nagyon hajlik az üveg, az olyan feszültséget okoz benne, amitől simán elpattanhat a legkisebb erőhatásra.
2013. jan. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!