Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezeket a köveket be lehet...

Ezeket a köveket be lehet rakni akváriumba?

Figyelt kérdés

Nem tudom milyen kövek ezek, egy barátom sziklakertjéből kaptam néhányat, hogy hátha jó lesz, de nem tudom, hogy bele rakhatom-e őket. Lesikáltam, kiáztattam, kifőztem mindet. Azok a laposak olyanok, mintha rozsdásak lennének, de lehet hogy nem az, csak olyan a színük, nekem fogalmam sincs. Van valakinek hasonló az akváriumában? Szerintetek felhasználhatom őket? Ha kell csinálok közelebbi képet.


[link]

[link]


2013. jan. 26. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, az fémes elszíneződé, ne rakd az akváriumba, mert nehézfém mérgezést kapnak a halak.

Amelyikben nincs fém, és sósav hatására nem pezseg, az mehet a vízbe.

2013. jan. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 _.-Akv-._ ***** válasza:
A felső 4 biztosan nem, az alsó 2-re meg csepegtess ecetet, és ha nem pezseg azok jók lesznek.
2013. jan. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ezek a kövek olyanok mintha kvarckövek lennének. Az ásványi anyagok miatt nem tenném az akváriumba, bár sok kvarckövet a kis patakokban folyókban találod meg.
2013. jan. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket!

Én a felső négyet csillámpalának nézem, a szerkezete is olyan réteges és neten azt írják, hogy csillámpala mehet akváriumba, de nem fogom beletenni, mert akkor is aggasztanak azok a rozsdás foltok. Ecettel kipróbáltam az alsó kettőt, nem pezseg, de csak 10%-os volt és félek, hogy azért nem pezsgett ki, mert gyenge. Valahonnan szerzek sósavat mielőtt betenném.

2013. jan. 26. 16:02
 5/6 _.-Akv-._ ***** válasza:
Jó az, én is ételecettel csináltam, és ami nem volt jó nekem azzal is pezsegett. Persze ha akarod megpróbálhatod sósavval is :D
2013. jan. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó az ecet, felesleges mással kipróbálni.

Persze ha a magad megnyugtatása a cél, akkor miért s ne? ;)

2013. jan. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!