Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat lehet tartani...

Milyen halat lehet tartani 10l, es akváriumban?

Figyelt kérdés
tudom, hogy kicsi ez az akvárium, de ekkorám van és nem akarom a nekem tetsző halakat megvenni bele, mert nem akarom, hogy szenvedjenek. A segítségeteket kérném a választásnál. Köszi
2013. jan. 26. 16:56
1 2
 1/14 Frontosa ***** válasza:
79%

10 liter nem alkalmas gerinces állat tartására.

Üdv,

2013. jan. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 bamboochatheone ***** válasza:
Gumihalat. Élőt minimum 30 literes akvárium lehet viszont legalább 54 literesben érdemes.
2013. jan. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
olyan választ várok, amiben megirjatok, hogy melyek azok a kis halak, amelyeknek megfelel ekkora aksi. pl gupira gondoltam, mert a haveromnál jol vannak es sokat szaporodnak ekkora akvariumban, sőt van egy 5les akvariuma is, itt neveli a kicsiket.
2013. jan. 26. 17:02
 4/14 anonim ***** válasza:
én a helyedben garnélákat tartanék benne, méghozzá red cherryt... nekik pont jó a méret. halat nem lehet benne tartani.
2013. jan. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Semmit, de tényleg. Max. garnélákat.
2013. jan. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
akkor hogy élnek és szaporodnak a gupik tobb ismerosomnel is 10l es aksiban, sőt 5 lben is.
2013. jan. 26. 17:06
 7/14 _.-Akv-._ ***** válasza:
0%

"10 liter nem alkalmas gerinces állat tartására.

Üdv,"


Amúgy azért mert a guppy mindenhogy szaporodik, az ismerősöd meg fel is lehetne jelenteni.


ÉS miért kérdezel, ha nem hiszel nekünk?

2013. jan. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 YourDestiny ***** válasza:
10 literbe zárni állatkínzás. A guppi szaporodik, mert szinte lehetetlen nem szaporítani. Ilyen hal, de ettől még börtönbe van zárva. 10 literbe egy normális szűrő is alig fér bele.
2013. jan. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Figyi, hidd el, hogy 10l-ben semmilyen halat sem lehet tartani. Törvény mondja ki, hogy 30l alatti akváriumban nem lehet gerinces állatot tartani, büntethetnek is érte. És egyébként is, a halaknak sem jó. Hogy a haverod meg még szaporítja is őket ekkora helyen, hát gratulálok neki...


de térjünk vissza a kérdésre. Ekkora akváriumban maximum garnélát, csigát tarthatsz. De a Red Cherryt én nem ajánlanám. Túl szapora, pár hónap alatt tele lesz az aksi Rc-vel.

Inkább indiai zebra garnélákat javaslom: [link]


Ők kisebbek, ebből kiindulva a nőstények kevesebb petét hordoznak, lassabban szaporodnak.

Melléjük mehetnek csigák.

Zebracsiga: [link]

Előnye, hogy szép, és nem szaporodik

Maláj tornyos: [link]

Ők kisebbek, viszont elég szaporák. Viszont mozgatják a talajt, ami jó dolog.

2013. jan. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja ,és azt még had kérdezzem meg, hogy szűrőd, fűtőd van, ugye?
2013. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!