Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Víz kérdés. Garnélák?

Víz kérdés. Garnélák?

Figyelt kérdés

az lenne a kérdésem, hogy a kb. 32-33 literhez öntöttem 2 liter desztillált vizet és fél liter szénsavmentes ásványvizet, ugyanis rettentő kemény a csapvizünk. jó ez így vagy nem szabad bele tenni ásványvizet? most van teljesen készen az akvárium, a víz 3 napja van benne. már szépen letisztult, a szűrő is dolgozik szépen. 7wattos fénycső van benne... nos... ez az egyetlen dolog a szettből amivel nem vagyok megelégedve. 10-12wattosra gondoltam, hogy kicserélem. elég vagy erősebb kellene? állandó 23 fokos a víz. van benne egy anubias, 4 gömbmoha és egy jávai moha. az utóbbi elkezdett sárgulni. miért? egy szivacsba van beletekerve a vége, nem szedtem le. lehet hogy azért? és igaz az, hogy nem szabad sok halat egyszerre, hirtelen beletenni a vízbe? én úgy gondoltam, hogy a garnélákat megveszem a jövő héten, és a többi halacskát csak két hét múlva. jó így?


előre is köszi a válaszokat! egyébként első akvárium és 36 literről beszélünk... :)



2013. jan. 26. 17:01
1 2
 1/16 _.-Akv-._ ***** válasza:
51%

32l-hez 2 liter semmi, olyan 8-10 kellett volna.

Az ásványvíz nem lágyítja, még talán keményíti is.

Igen jobb lenne erpsebb világítás.

25-26 fokos víz kell.

-

Igaz.

Két hét múlva a garnélákat.

A többi halat 3.


Azt ugye tudod, hogy rc garnélákhoz csak nano hal mehet? (Az összes neocardiniahoz)

2013. jan. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
igen tudom! :) galaxy razbóra és guppi lesz.
2013. jan. 26. 17:23
 3/16 _.-Akv-._ ***** válasza:
56%
A guppyt hanyagold. Nagy is garnélákhoz, meg még szapordik is. Meg hát garnélák, razbórák, guppik már sok is 36-ba.
2013. jan. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Hát ez így elég lutri, keverd össze a vizet, és mérd meg Neptun teszttel. Senki se tudja megmondani, hogy milyen lett így a vized.


7W kevés, de Anubiasnak, jávai mohának esetleg elég lehet.


23 fokos víz garnéláknak jó lehet, 26 fok már sok. e ezt nyáron úgyis meglátod. :D


Apropó, milyen garnéláid lesznek? Nem mindegy, hogy milyenek. A Neocaridina-k (Red Cherry, Yellow Fire, Snowball, Blue Pearl), a Babaulti green és Babaulti stripes kifejezetten a keményebb vizet szeretik, lehet, hogy nem is kell lágyítani. Mérd meg, milyen a vizetek keménysége, és ph-ja.


A jávait szedd ki a szivacsból, és damillal kötözd rá valamire. Kőre, vagy vasfára. A kő ne meszes legyen, jó a lávakő, bazalt.


Igen, fokozatosan, 1-2 hét kihagyással kell betelepíteni őket, és egyszerre csak 1 fajt. A garnélákkal nyugodtan kezdheted. De még várj legalább 1 hetet. Normális esetben 3-4 hetet várni kell, had álljon be az akvárium.


Galaxy razbóra mehet garnik mellé, de a guppi nem. Ők kajának nézik a kis garnélákat, nem lesz szaporulatod. Ha akarsz guppit, akkor az endler szóba jöhet. De belőlük is csak a hímek.

Nekem 4 hím endler van Red Cherry-k mellett, és nincs semmi gond.


Ha van valami kérdésed a garnélákról, itt mindent megtalálsz: garnelaforum.hu

2013. jan. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A galaxy razbóra lágyvizes, neki nem elég az, hogy beleöntöttél 2 liter desztvizet... Drága, pontos tesztek kellnek és először a tenyésztő vagy a bolt vízkeménységére kell beállítanod a vizet, aztán szépen csökkenteni a megfelelő szintre. Vízcserekor pedig mindig ugyan ezt a pontos keveréket használni.


36 literre garnéla, galaxy és guppi rengeteg, ehhez 60 liter kellene. És 4-5 endler guppi hímet javaslok kezdőként, nekik sem elég ez az akvárium, de nem pusztulnak el egy hét alatt, ahogyan a galaxyk teszik egy kezdőnél. Hidd el, nem lenne sikerélményed velük, nehezen tartható halak, beakvarizálatlanok.

2013. jan. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! még van időm gondolkodni a dolgokon. az a baj, hogy nincsen az állatkereskedésben endler guppi, csak szivárványos, de lehet nem is veszek bele. vagy majd megkérdezem, tud-e valahonnan szerezni. jöhetnek még a tippek!
2013. jan. 26. 17:56
 7/16 anonim ***** válasza:

21 NK-s volt a csapvizem régen és a Galaxynak 20 literbe 1 flakon ioncseréltet öntöttem. 5 hónapig ott növögettek, a vízcsere mindig macerás volt, hogy venni kellett a flakon vizeket.


Majd amikor vettem ozmot, akkor már átraktam őket 90 literbe, és ott fele csapvíz + fele ozmoban, azaz 10 NK-s vízbe tartottam. Meg most is abban vannak, ez a legtöbb nano halnak megfelel.


RC garnélát eleinte simán beraktam a 21 NK-s vízbe és ott szaporodott el nagyon sok. Később meg már nekik is lágyítottam a vizüket, de úgy fél évig nem.

2013. jan. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Le kéne mérni a vizedet, hogy most hány NK.

és az sem lenne hátrány, hogyha a pH-t is lemérnéd

2013. jan. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
mivel tudom?
2013. jan. 26. 18:09
 10/16 anonim ***** válasza:

A galaxynak kevés a 23 fok, szerintem 24 kéne minimum.


RC, vagy sakura bírja a 22-t is, mert a konyhában annyi van most nálam és ott laknak.

2013. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!