Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » DIY külső szűrőnél légporlasztás?

DIY külső szűrőnél légporlasztás?

Figyelt kérdés
Valamilyen külső szűrő építésén töröm a fejemet (hordós,alsópolcos szűrőakvárium stb.) de ezeknél mind esőztetős visszavezetés van kialakítva. Nekem sokkal szimpatikusabb a levegő porlasztás, gondolom csendesebb is, ami azért fontos, mert az aki a hálószobába lenne. Van erre valami megoldás?

2013. jan. 27. 15:35
 1/8 _.-Akv-._ ***** válasza:
Nem értem. :D Az esőztetőnek egyáltalán nincs hangja.
2013. jan. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az esőztetőt bedughatod a víz alá is, csak kicsit felfele fordítsd, hogy fodrozza a felszínt. De amúgy meg:

[link]

2013. jan. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne hangja ha csurog lefele a víz? Amúgy az említett linken is írta Killer81, hogy az esőztetőtől nem tud aludni.


Amúgy mennyire életképes ez a diffúzoros megoldás légpumpa nélkül? Mert ha az is kell, akkor ennyi erővel mehet bele egy porlasztookő és kész. Viszont az meg még hangosabb, mint maga az esőztetés. És ha víz alól fodroztatom, akko lesz elég gázcsere? Kicsit jobban bízom a légporlasztásban, mint egy ilyen esőztetős megoldásban..

2013. jan. 27. 19:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Ehhez ha jól értelmeztem nem kell légpumpa, csak egy cső. Mint a belső szűrőnél, ugyanaz az elve.
2013. jan. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen elvileg nem kötelező, de ezt írta a blogban:


"Ezen a csövön fogja beszívni a diffúzor a levegőt illetve ide köthetünk be egy kompresszoros levegő csövet egy szabályzó csapocskával. Mindkét megoldás életképes, de az utóbbi, ami üzembiztosabb."


Ez alapján lehet, hogy nem az igazi csak úgy magában...


Itt a videó róla, amit be is linkelt:

http://www.youtube.com/watch?v=tGxbP3KV8ZM

ezen elég erőteljesen jönnek a buborékok, szerintem légpumpával megy, ha nem akkor viszont nagyon tuti, lehet írok majd neki, köszönöm a segítségeiteket

2013. jan. 27. 21:24
 6/8 _.-Akv-._ ***** válasza:
Nem csurog, a vízalá teszed, és felfelé fordítod. Ennyi a trükk. :D
2013. jan. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, csak attól mindig félnék, hogy kevés oxigén jut a vízbe, ha még lefelé esik akkor azért jóval több juthat be szerintem, úgy meg már akkor csobog. Inkább a levegőporlasztásos dolognál maradnék.
2013. jan. 29. 20:14
 8/8 _.-Akv-._ ***** válasza:
De azt ugye tudod, hogy az is hangos?
2013. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!