Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért tartják a fiú sziámi...

Miért tartják a fiú sziámi harcos halakat kis gyufásdoboz méretű üvegben a halas boltokban?

Figyelt kérdés
Ez szerintem állatkínzás. nem lehetne mondjuk szétszórni őket egyesével a nagyobb akváriumokban, amikben a többi fajta hal is van? Gondolom, mert egymásra veszélyesek,de ha külön rakják őket, akkor nem bántják egymást. Egyet-egyet néha látok normál méretű akiban más halakkal, akkor miért nem lehet az összeset, vagy amennyit lehet?
2013. jan. 27. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is állatkínzás.


Többnyire azért nem szórják őket szét nagyobb, más halakkal közös akváriumban, mert egyrészt egymást is megtépik, másrészt más halakat is. Pl. csinosabb halak (guppik) farkát megcsipkedik előszeretettel, de meg is támadják őket.


Emellett elég nagy a területigényük, tehát ha egyet beraksz egy akváriumba, kisajátítja egy kis akvárium 3/4-ét és minden más hallal ellenséges magatartást mutat.


Én külföldön élek, itt rákokkal, csigákkal szokás normál méretű akváriumokban, egyenként tartani őket. Szerintem ez értelmes megoldás.

2013. jan. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bamboochatheone ***** válasza:
Én eddig Miskolcon láttam a legjobb megoldást a bettatartásra. Minden akváriumban volt egy pohárméretű műanyag rács ami úszott a vízen és a betták ebben voltak ideiglenesen. Így azért van területük de a vízminőség sem annyira borzalmas mint egy pohár vízben.
2013. jan. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk az sem jó ha folyamatosan látják egymást, de a poharakban is látják, szóval egyik se jó, csak nincs elég helyük, és nem rendelhetnek 3db halat a nagykerből.


Biztos van valami limit, hogy mennyit rendelhetnek, mondjuk legyen 20db minimum, vagy 50, hát nem tudom, ahogy nekik olcsóbbra jön ki a darabszám, és azt valahova el kell tenniük, amíg meg nem veszik.

2013. jan. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én meg pont Miskolcon láttam,hogy gyufásdoboz méretű elkülönítőben vannak! Naa,az az állatkínzás,meg sem tud jóformán fordulni szerencsétlen!nem az amit nekem irtak kommentbe egy kérdésemre! Amúgy nekem is van bettám és nem bánt egy halat sem,tök nyugodt,elúszkál magának!!
2013. jan. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hétvégén 2 akvarista boltban is voltam, és mindkét helyen úgy volt megoldva, ahogy írtad...a hím betták külön akikban voltak a többi hallal, és láthatólag egyáltalán nem bántották a többit.
2013. jan. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát felénk sajnos 2 boltban is ilyenben tartanak bettát (de legalább 1 db-ot csak): [link]


Gondolom a kérdező is ilyesmire gondolt. Ezekre a befőttesüvegekre még ránézni is rossz.

2013. jan. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a kis hellyel alapvetően nem lenne bajom. Ideiglenes megoldás. Más halakkal együtt tárolni őket meg tényleg nem az igazi, nem csak a betták agresszív viselkedése miatt, hanem mert a szép, hosszú úszóik miatt ők is célpontjai elhetnek a csipkedésnek (láttam már olyat, hogy egy horda neonhal csipkedett egy szegény, ártatlan bettát).


Engem az zavar, hogy ezek a kis skatulyákban se a szűrés, se a fűtés nincs megoldva. Pedig nem megoldhatatlan a probléma: [link]

[link]

[link]

[link]

Egy olyan részekre osztott akvárium, mint az utolsó képen csak nem akkora befektetés.

2013. jan. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Platypus ***** válasza:

Ideiglenes megoldás, csak éppen pont ebből merít ihletet a legtöbb Bettakínzó. Megveszi a 2 literes "akváriumot", amit direkt Bettának terveztek, és ha valaki szól, hogy talán nem kéne, akkor jön a "de hát a boltban is ekkorában vannak!"

Ideiglenesen szerintem sem olyan nagy probléma önmagában a szűk hely, ha megoldják a szűrést és a fűtést, mondjuk egy ráccsal sok kis részre osztott akváriumban. De az átlag laikus vásárló nem képes felfogni, hogy ez ideiglenes tárolás, és hosszú távon állatkínzás. Ezért egyáltalán nem tartom elfogadhatónak a mütyür Betta-elkülönítőket, még akkor se, ha amúgy ötcsillagosak benne a körülmények...

2013. jan. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Látom abban egyetértünk, hogy ez a gyufásdoboz megoldás nem az igazi. Tetszenek a fotók, amiket feltöltöttetek, ezek megoldást jelentenének. De attól tartok, még sokat kell várni, hogy elterjedjen.
2013. jan. 30. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!