Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tartanom kell a nagy fehér...

Tartanom kell a nagy fehér cápától?

Figyelt kérdés
Nyárom megyek Los Angelebe és láttam hogy a partoknál is megtalálható...tartanom kéne tőle? Vagyis megtánadhat? Mert pl. én már egy csómó helyen jártam a nagymamámékkal pedig csak 12 vagyok és sosem merek a tengerbe/óceánba beljebb menni mert félek a cápáktól. Horvátba is pont akkor észleltek a partoknál nagy macska cápát és hát képzelhetitek...(itt anyummal voltam)
2013. jan. 28. 22:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem kell félbni, ausztráliában több a cápa támadás
2013. jan. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Előbb fog holnap elütni egy busz, minthogy megegyen egy cápa.
2013. jan. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

elvileg több esély van arra, hogy beléd csap a villám, mint hogy cápatámadás érjen!


amúgy tetszenek a problémáid :) nem mersz a tengerbe/óceánba beljebb menni... :)


Vicces, hogy kb. azon kell gondolkoznom, hogy holnap mit főzzek 400ftból mert nincs több más meg 12évesen több helyen járt mint én ahányat tv-be láttam! :)


Szerencsés életed lehet! :)

2013. jan. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
addig nem kell aggódni míg nem vagy a szájában ha meg már ott vagy úgyis mindegy
2013. jan. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Nem kell félni én is ott körül vagyok mint te és rengeteget voltunk már temgerben óceánban, soha sem volt semmi, sőt, egyszer hajóval be is vittek minket és úsztunk mégsem volt cápa a közelben sem.... Egyébként évente kevesebb mint 100 cápatámadás van és ennek 20%-a sem halálos, az emberek viszont többezer(lehet hogy több, nem emlékszem pontosan) pusztítunk el..... Ha esetleg mégis találkoznál vele, ne ess pánikba, amilyen erősen csak tudod vágd orrba, de vigyázz a szájával. Az orruk a legérzékenyebb pontjuk és ha jól találod el elmenekül, de ha nem a karod is bánhatja... Persze erre kicsi az esély :)
2013. jan. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem add oda a 3.számú válaszolónak a "beutalódat" és tuti nem fog megenni a nagy bazi fehér cápa! Nehogy már egy 12 éves gyereket bekapjon! :)Hiszen még előtted az élet! :)
2013. jan. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj ha nem mész túl messzire, így legalább nem fogsz elkallódni a többiektől. Ha olyan strandon vagytok, ahol sok ember van, ott biztos szólnak, ha ki kell jönni a vízből, tehát emiatt nem érdemes külön aggódni szerintem. Azt olvastam, hogy ha 5 méterre van egy bálna, vagy delfin a parttól, az valószínűleg sérült és ezeket a nehéz, kiszámíthatatlan állatokat jobb elkerülni. Sőt tulajdonképpen 100 méterre el kell kerülni őket. De ha ilyen lenne, gondolom mindenkit kizavarnának a vízből.


Arról, hogy elmegyünk messzire a parttól, nagybátyám jut eszembe, aki azt mesélte, hogy egyszer elindult jetski-vel a tengerbe és kiakadt a gázkar. Nem tudott megállni, csak ment amíg ki nem fogyott a benzin. Nagyon messzire jutott a parttól és gondolkozott mitévő legyen.

Hát otthagyta a jetski-t és megpróbált kiúszni. Már vagy 1 órája úszott kifelé, de kezdett fáradni. Az volt a szerencséje, hogy egy 80 éves papa ült a parton, aki távcsővel bámulta a tengert. Észrevette őt és szólt kint, hogy menjenek be érte motorcsónakkal. Nagybátyám azt mondta, lehet, hogy talán meg is halt volna, hogyha az öreg nincs ott. Így meg még a jetskit is megtalálták később. Azt akarom ezzel mondani, hogy azért valaki mindig van aki figyel.

2013. jan. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 _.-Akv-._ ***** válasza:
Hable: De miért nem ment a part felé? (amikor nem tudott megállni)
2013. jan. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem akarom nagybátyádat megbántani, de nem volt annyi esze, hogy ne csak előre, hanem mondjuk körbe-körbe menjen? :D
2013. jan. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező szerintem nem lesz ilyen jellegű problémád de ha mondjuk pont szerencséd lesz találkozni egyel akkor már úgysem rajtad múlik a dolog végkimenetele. Legjobb védekezés ha nem mész vízbe vagy el sem utazol...

Az utóbbi sztorihoz meg annyit, hogy a nagybátyád kihalásra van ítélve.

2013. jan. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!