Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a legszebb Dél-Amerikai...

Melyik a legszebb Dél-Amerikai törpesügér?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a legszebb Dél-Amerikai törpesügér? És ezek közül melyik kapható általában?

2013. jan. 28. 22:33
1 2
 1/19 _.-Akv-._ ***** válasza:

Kakadu törpesügér: [link]


És még lágy víz se kell neki :)

2013. jan. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 YourDestiny ***** válasza:

Nekem a rami tetszik, csak dilinyós kicsit, meg érzékeny, de mondjuk a kakadu is az.


[link]

2013. jan. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ha valaha sügértartásra adnám a fejemet, ilyenem lenne: [link]


Amiket én szoktam kereskedésekben látni az a gyöngyházfényű, kakadu és a rami. Ramiból arany és kék színűt is az "eredeti" és a kakaduból talán még a "double red" változattal találkoztam.

2013. jan. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nekem is a ramirezi tetszik a legjobban, meg mondjuk még az inka törpesügér. Bár a kakadú sem rossz, de inkább ez a kettő. Viszont az inkának sokkal lágyabb víz kell, meg amúgy is talán a ramirezi szebb, így szerintem amellett döntök. Legalább be is lehet szerezni :)


Ha az itthoni csapvíz kb 20nk-s akkor azt mindenképp lágyítani kellene, vagy jó neki talán így is, ha a heti 10%os vízcserét rendben megtartom?

2013. jan. 29. 20:07
 5/19 A kérdező kommentje:
Ja meg még annyi, hogy őket hogyan szokás tartani? Lehet egy hímet, vagy párban, esetleg csapatban 1 hím több nőstény felállásban? A nőstény és a hím külsőre mennyire különbözik? Elolvastam diszhal.info-n, de jobb lenne esetleg egy képen látni, nem tudtok esetleg linkelni olyat, amin van mindkét nem?
2013. jan. 29. 20:12
 6/19 YourDestiny ***** válasza:

A 20 nk-t kicsit sokallom. Mellesleg a raminál szigoruán be kell tartani a heti 30 százalékos vícserét. Nem 10, 30!!! 1 párt is tarthatsz, ha többet, a nőstények legyenek nagyobb számban. A nemeket nem túl nehéz megkülönböztetni. A nőstények színe sok esetben jelentéktelen a hímhez képest, de van különbség. A legárulkodóbbak az úszók, a hímnél a hátúszó első pár sugara feltűnően megnyúlt, ezenkívül a hím nagyobbra nő. Alul a hím:


[link]

2013. jan. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 YourDestiny ***** válasza:

Még annyi, hogy annak a szövegnek ne dőlj be, hogy békés. Szeret kötekedni, csipkelődeni. Továbbá 100 liter alatt nem ajánlom tartani. Egy párt sem, főleg, ha társítani akarod más halakkal. Végül itt egy bővebb cikk, nem olvastam el, de biztosan részletesebb, mint a diszhal.info-n írtak:


[link]

2013. jan. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm Yourdestiny! 1 párnál nem szeretnék többet, ők lennének az akvárium élén pontylazacok meg pácélosharcsák mellett. A heti 30% vízcsere ok, az mind1 hogy kicsivel többet cserélek, viszont akkor keménységre mit javasolsz? Azt már nem olyan egyszerű kivitelezni minden héten. Tehát kb 20nk és 7,5ph. És ph mi legyen?
2013. jan. 29. 22:10
 9/19 anonim ***** válasza:

Nekem a filamentosa a kedvencem

[link]


ott van a vasfa alatt, kis kockás hal:

[link]

2013. jan. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 YourDestiny ***** válasza:
A pH teljesen rendben van. Ha sikerülne 15 nk-ra lágyítani, az szerintem megfelelő lenne. Ioncserélt víz? Annyi a hátránya, hogy egy kicsit számolgatni kell, hogy a vízcseréknél hogy és mennyit kell keverni. Keménységteszted meg gondolom van, hogy tudd ellenőrizni. Erre a célra a Neptun tökéletes, pár száz forint. Egész pontos. Viszont a pH tesztjüket ne használd, mert szemét.
2013. jan. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!