Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a legszebb Dél-Amerikai...

Melyik a legszebb Dél-Amerikai törpesügér?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a legszebb Dél-Amerikai törpesügér? És ezek közül melyik kapható általában?

2013. jan. 28. 22:33
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ez a neptun ez csak egy alkalomra való? Csak ezt a 400Ft körülit találom...


Még nincs meg az aksi se, csak tervben van minden. Ioncserélt vízzel az a baj, hogy akkor 25%-ban azt kellene adni. Mondjuk nettó 200literhez 50liter kellene, feltöltéskor. Heti 30%-os vízcserénél meg akkor 60literből 15nek kéne inoncseréltnek lennie, az heti 6-700Ft. hm. Jobb volna valahogy alapból 15nk körüli vizet szerezni :) Csak azt meg hogy!?

2013. jan. 31. 15:29
 12/19 A kérdező kommentje:
A prodac pH és GH tesztek jók? A GH kb meddig elég?
2013. jan. 31. 15:30
 13/19 _.-Akv-._ ***** válasza:
Egy olcsó RO szűrőnek hosszútávon visszajön az ára. (Mármint úgy értve, hogy ha mindig desztilált vizet vettél volna)
2013. jan. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 YourDestiny ***** válasza:
A prodacot nem ismerem, de szerintem olyat vegyél, ami elterjedtebb. A 3-4 száz forintos Neptun keménységteszt jó, egy csomó alkalomra jó, nem csak egyre. GH és KH teszt van benne. Neked sügérnél lényegében a KH a fontos, és kevésbé az összkeménység.
2013. jan. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

És ph mérésre melyik tesztet ajánlod? A tesztcsíkos tesztek tényleg nagyon megbízhatatlanok? Csak mert úgy kíváncsiságból mérhetnék egyszer kétszer ammóniát, nitritet meg nitrátos is...


Azt hittem ez a neptun teszt csak egy alkalmas és úgy drágállottam kicsit... De így akkor jó lesz :)


Az nk az ugyanaz mint a GH ugye? Hogy-hogy sügérnél KH-t kell mérni? Díszhal.infón is nk van írva!?


Akv! Lehet, hoogy hosszútávon megérné egy RO készülék de hirtelen ennyit kiadni nekem speciel nem, főleg, hogy még az elején járok az akvarisztikának. Kitudja mi lesz még később... Bár az "olcsó" RO készülékek estén lehet, hogy mire megtérül az ára már mehet is a lecsóba... Akkor meg semmi értelme. Inkább választom a gyantát, az is olcsóbb, mint az ioncserélt víz, bár kicsit macerásabb.


Még egy kérdés, ha gyantával lágyítom a vizet, és csinálok mondjuk 100 liter, de csak 50, kell, akkor tárolhatom a többit 1-2 hétig?


Esővíz, forrásvíz, nem lehet jó megoldás?

2013. jan. 31. 19:55
 16/19 _.-Akv-._ ***** válasza:

A pH-t nem nagyon kell mérni, ha nem csinálsz hülyeséget semmi baj a pH-val csak ha kifejezetten savas vizet kedvelő halakat tartasz.


Szerintem 2 hét alatt beposhad.


Nem, nagyon macerás. Forrásvíz meg épphogy kemény.

2013. jan. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 YourDestiny ***** válasza:

Hát pH tesztet én se vennék, ha nem muszáj. JBL-t használok, de ha megnézed az árát, hanyatt esel. Mégegyszer én se venném meg. Én féláron vettem :)


A Neptun teszt simán jó 50 alkalomra is. Igaz, attól is függ, milyen kemény a víz. Papírtesztcsíkot ne vegyél, az kaka mind.


Az nk az összkeménység (GH) lenne, jah. Diszhal.info-n mindenhová nk-t írnak. Én az afrikai sügérből indultam ki. Náluk a KH-n van a hangsúly. Egyes ásványi anyagokat természetes élőhelyüre alapozván nagyobb mennyiségben igényelnek (kalcium, magnézium...), de több oka is van annak, miért fontos neked a karbonátkeménység. Fizikázz kicsit, találsz egy-két érdekességet, megérted a lényeget:


[link]

2013. jan. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Elolvastam a linket :) Hát nem mondom, hogy mindent megjegyeztem belőle...:)


Ehhez mit szólsz:

"A kereskedelemben kapható háztartási vízlágyítók nem alkalmazhatók, mivel ezek rendszerint ioncserével oldják meg a lágyítást: nátrium ionokkal helyettesítik a kalcium és magnézium ionokat, a nátrium többlet pedig nem kívánatos a medencében. Egy másik rossz gyakorlat a kation cserélő műgyanták alkalmazása."


Azt írja, hogy a műgyanta sem az igazi, bár nem részletezi miért.


Másik:

"A karbonát keménységet tőzegen át való szűréssel vagy a víz forralásával lehet megszüntetni (a vizet hagyjuk lehülni az akváriumba adagolás előtt)."


Ha forralom, akkor tehát a KH-t tudom csökkenteni, ez könnyedén kivitelezhető, viszont ez akkor a GH-t nem befolyásolja?



A ph csökkentésén azért gondolkodtam, mert a lazacoknak is inkább savas víz kell, és oda a 7,5 talán sok lehet nem?


Simán sósavval megoldható? (Természetesen előzetesen pontosan megmérném mennyi kell). PH-ra melyik teszt volna jó akkor?


Köszönöm a sok segítséget :)

2013. febr. 2. 16:51
 19/19 YourDestiny ***** válasza:

Elég annyit megjegyezni, hogy a KH-nak szerepe van abban, hogy a pH érték ne induljon ingadozásnak. Ezenkívül a megfelelő mennyiségű kalcium- és magnézium só a sügerek számára elengedhetetlen. Kivétel a lágyvizes sügerek.


Az, hogy forralással meg tudod szüntetni a KH-t, nos... hülyeség. 2, legfeljebb 3 értékkel lejjebb tudod csökkenteni a változó keménységet, de ez a maximum. Próbáld ki, mérd meg. Az nk meg ugyanannyi marad.


pH-ra nekem JBL pH teszt 3,0-10,0 van. Létezik pontosabb, ha úgy tetszik konkrétabb is, ami kisebb tartományban nagyobb pontossággal mér, de mivel nem tudod a jelenlegi vized milyen pH-jú, én a fentebb említettet, nagyobb tartományban alkalmazhatót venném.

2013. febr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!