Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium bejáratás növények,...

Csejani kérdése:

Akvárium bejáratás növények, világítás, aljzat nélkül ér valamit? Akváriumban a víz járna külső szűrővel. (több lent)

Figyelt kérdés
Sajnos amit kinéztem magamnak világítást jelenleg nincs raktáron ahonnan rendelném és ugyan innen jönne az aljzat is, növényeket meg ilyen időben nem igazán szeretnék még rendelni mert ki tudja megfagyna e. De mivel egy hónapiig úgyis "üresen" kellene járnia. Arra gondoltam h magát a szűrőt és fűtőt már be üzemelem. Vagy ennek így semmi értelme?
2013. jan. 29. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én nem sok értelmét látom. A növények segítenének a biológiai egyensúly kialakításában. Jobb lenne, ha úgy raknád össze, hogy már csak a halakat kelljen majd beletenni.

Meg egyébként is. 1 hónapig eszi az áramot úgy, hogy nincs benne semmi. Ez így nekem furcsa lenne. De te tudod.

2013. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Platypus ***** válasza:
Nem az igazi, de nem is fölösleges. Ha táplálod a szűrőbacikat, addig is fejlődnek. Majd a berendezett akváriumot is járatni kell még egy kis ideig, de jóval előrébb leszel, mintha szűz lenne a szűrőd. A fűtőt ne kapcsold be, a szűrőbaciknak nem kell meleg.
2013. jan. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

szerintem jó ötlet. addig is legalább érik a szűrőd és a vized is. csak ne felejtsd el halkajával etetni a szűrőd :)

amikor berendezésre kerül a sor, akkor szívd le a vizet egy vödörbe, tedd át abba a szűrőd addig amíg berendezed. a lényeg, hogy ne öntsd ki a vized. így lesz egy némileg érettebb vized is a szűrőd mellé :)

ha végeztél a berendezéssel, akkor értelemszerűen visszarakod a szűrőt és visszaöntöd a vizet :)


esetleg annyit segíthetsz a szűrőbaciknak, hogy beraksz néhány csigát vagy garnélát. ők is ugyanazt termelik, amit a halak csak kisebb mennyiségben.


1 hét után néhány kisebb halat (akvárium méretétől függően persze. nekem pl 112 literesbe került 1 hét után 4 szivárványos guppi. egyszerűsítve: 30-60 literig 1, 60-100 liter között 2-3, 100tól pedig 3-4 guppi méretű halban gondolkodj) be lehet tenni, hogy rásegíts a baciknak. ha nem telepíted tele hirtelen egy csomó hallal, akkor nem lesz gond azzal ha 1 hét után 1-2 kisebb halat beleraksz...bajuk nem lesz tőle ha betartod a vízcseréket (amit alapban is be kell tartani a bejáratás alatt is) :)


persze ha esetleg beraksz 1-2 halacskát, akkor őket érdemes kipecázni egy nagyobb edénybe (ne abba, amibe majd a szűrő kerül, mert abban túl nagy lesz az áramlat nekik) amíg berendezel :)

2013. jan. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! :) Akkor nem olyan nagy hülyeség amit elgondoltam. Zsebev pontosan így terveztem a procedúrát ahogy leírtad nekem! :) Egyébként 144 literes aksiról van szó! Csak még ki kell találnom h mibe fogom rakni azt a tetemes mennyiségű már éretteb vizet! :D
2013. jan. 29. 14:14
 5/12 A kérdező kommentje:
Huh még egy elvetemült ötletem támadt! :D Szőlőtőkét ebben a vízben esetleg áztatni lehetne? Vagy olyan anyagok is kerülhetnek a külső szűrőmbe amiknek nem kellene?
2013. jan. 29. 14:17
 6/12 anonim ***** válasza:
ha előtte teljesen száraz a szőlőtőkéd, akkor simán áztathatod benne. végülis az áztatás csak arra szolgál, hogy megszívja magát a fa :)
2013. jan. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

amúgy szerintem a ház összes víztárolásra használható edényét felhasználva simán megoldható a dolog :D vagy ha nincs elég edényetek, akkor kérj kölcsön a szomszédtól.


mondjuk azokat az edényeket, amiket nem akvarisztikai célra használtok eredetileg, érdemes átfertőtleníteni neomagnolos oldattal (szerintem).

2013. jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 _.-Akv-._ ***** válasza:
Inkább ne, áztatás közben bármi történhet :DD Nekünk full bebüdösödött, bepenészesedett, szar lett ki is kellett dobni, és ez megtörténhetett volna az aksimban is.
2013. jan. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Platypus ***** válasza:
Büdösödik? Tökéletes. Tápanyag a szűrőbaciknak. Halak mellett nem jó ha ez történik, de üresjáratban még kapóra is jön.
2013. jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 _.-Akv-._ ***** válasza:
Szerintem ez nem olyan büdösödés, mint amilyenre te gondolsz. Épphogy beleszagoltam és majdnem hánytam :D Én azt élőlény leendő helyére tuti nem tettem volna :DD
2013. jan. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!