Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha külön kapható szűrőkamrával...

Ha külön kapható szűrőkamrával és töltettel bővítem a szűrőt akkor romlik a teljesítménye?

Figyelt kérdés

[link]

ez a szűrő lenne 45 literes akváriumban.


2013. jan. 29. 13:02
 1/5 Pendulum92 ***** válasza:
igen, lassul az áramlás, de a szűrőbaciknak épp a lassú áramlás a jó.
2013. jan. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pendulum92 ***** válasza:

Viszont a mechanikai szűréshez épp nagy áramlás kell.A belső szűrőknél nehéz megtalálni az egyensúlyt. Ha gyors az áramlás, nincs biológiai szűrésed, ha lassú, van valamennyi biológiai is, de akkor nem forgatja úgy a vizet.


Így én újabban letettem a sima gyári motoros szűrőkkel való biológiai tisztításról, és inkább egy 2 literes szivacsra tettem egy aquael fan-2 es vízpumpát.

A mostani sera fil 120 700l/h-val forgatja a vizet, szedi a nagy szennyeződéseket, a szivacs a vízpumpával nagyjából 100-150 l/h-ra állítva látja el a biológiai szűrést( persze az aljzaton, növényeken, díszeken megtelepedett bacik is jók erre, de ilyen kis vízmennyiségnél kell valami, ami besegít.)


És ráadásul az egész elfér az oldaüvegen, így nem annyira feltűnő.(a sera eltakarja a szivacsot)

2013. jan. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pendulum92 ***** válasza:
Ez a szivacsos verzió akkor jó, ha nincs pénzed külsőre, de még is akarsz biológiai szűrést is. ( a felszaporodott ammónia és nitrát a leggyakoribb oka a betegségeknek, spontán elhullásoknak)
2013. jan. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 YourDestiny ***** válasza:
A 380 liter per óra nagyjából ideális 45 literre. Ha bővíted is, a szűrőanyagtól függ, mennyire lesz fojtva. A gyűrű formájú szűrőanyag és nagyobb lyukú szivacs kevésbé, a sűrűbb szivacs és labdácska formájú töltet értelemszerűen jobbban fogja majd.
2013. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 _.-Akv-._ ***** válasza:
Pendulum92: Szerintem simán teheted a fan2-t max teljesítményre 2 liter szűrőanyaggal, úgy is megmaradnak a bacik.
2013. jan. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!