Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mechanikai szűrés?

Pendulum92 kérdése:

Mechanikai szűrés?

Figyelt kérdés

Az akváriumomban jelengleg egy szivacs, és egy vízpumpa látja el a biológiai szűrést.

Mechanikai szűrésre egy sera fil 120-asom van.


Kérdésem az, hogy ha kiveszek egy szűrőrekeszt(a 3-ból), és a maradék kettőbe durva szivacsot teszek, csinálok-e nagy hülyeséget? Nagyobb áramlás, mivel kevésbé lassítódik = jobb mechanikai szűrés. ( így el tudom adni az egyik rekeszt, és a siporaxot is.)


2013. jan. 29. 14:47
1 2 3
 1/21 _.-Akv-._ ***** válasza:
31%
Hát nemtudom kinek tudnád eladni, szerintem hagyd.
2013. jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 _.-Akv-._ ***** válasza:
31%

Vegyél le egyet mondjuk egy hétre, és ha tényleg érezhetően nagyobb a teljesítmény, akkor ne tedd vissza.


De én az elsőbe perlonvattát tennék ha mechanikai szűrésre kell.


Mondjuk szerintem tehetsz az elsőbe perlont, a másodikba meg hagyod a siporaxot. És ha gyorsan tömítődik 2-3 naponta tisztíthatod, mert van külön bioszűrésed. Én is szoktam, mert atom sok perlonvatta van bent és 2 nap alatt nagyon eltömítődik.

2013. jan. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
A siporax nem csökkent sokat az áramláson, bár vitatható, mennyire van kihasználva. Én igazából nem bántanám, több a semminél. A durva szivacs csak még jobban lefogja a szűrőt.
2013. jan. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Pont az, hogy a siporax ekkora áramlásnál nem sokat ér,sőt, mivel biológiailag nem ér semmit, egyenesen fölösleges a szűrőbe, és nem akarom nagyon lefojtani sem perlonnal a szűrőt.Ezért gondoltam valami durva szivacsra ami felfogja a nagy szennyeződéseket.
2013. jan. 29. 16:21
 5/21 YourDestiny ***** válasza:

Miért csinálnál ekkora hülyeséget? Egy maréknyi Siporax többet ér, mint több liternyi szivacs. Csinálj egy összehasonlítást szivacs és Sipo között:


A Sera Siporax baktériumok által felhasznált felülete más szűrőanyagokhoz képest, egy adott mennyiségre korlátozva:


SERA BIOPUR FORTE 0,6-szeres

SZÉN 15-szörös

KERÁMIA 34-szeres

AGYAGGOLYÓ 78-szoros

BIOLÓGIAI SZŰRŐSZIVACS 108-szoros

BIOLABDA 770-szeres

2013. jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Te magad mondtad nekem, hogy ekkora mennyiség, ekkora áramlás mellett nem ér semmit. Nem akarom lefojtani perlonnal, még azért sem mert azt sűrűn kell cserélni, én meg hétközbe nem vagyok otthon.
2013. jan. 29. 18:53
 7/21 YourDestiny ***** válasza:
És sűrű szivaccsal? A 700 liter per óra belsőnél tényleg sok, ám bevallom, a hozzászólásokat nem olvastam el, csak a kérdésre reagáltam. Viszont a szivacsnál még így is többet ér a Sipo.
2013. jan. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Ja, és a másik dolog, hogy mivel 700 l/h, inkább kihasználnám a teljesítményét, hogy szedje össze a nagyobb koszokat, és keverje a vizet. A siporax akkor érne valamit, ha lefojtanám az áramlást.


következő ötlet: tudom elég gagyi, de siporax(zsákban) nem érne többet, ha egyszerűen rátenném a szűrőszivacsom( a biológiai) tetejére? :D a vízpumpa szívó hatása miatt lenne áramlást benne, ennél jobb nem jut eszembe.


Yourdestiny: tudom, hogy többet ér több liter szivacsnál, de az áramlás egyszerűen nem teszi lehetővé, hogy hasson a szűrőrekeszben.

2013. jan. 29. 19:01
 9/21 A kérdező kommentje:
A sűrű szivacsot CSAK MECHANIKAI szűrésre használom.
2013. jan. 29. 19:01
 10/21 A kérdező kommentje:

A sera mellett beüzemeltem egy 2l-es sűrű szivacsot aquael pumpával CSAK biológiai szűrésre.


Te azt hiszem félre értetted, én nem akarok kialakítani biológiai szűrést a sera 700 l/h- jában.

2013. jan. 29. 19:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!