Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi hal az akváriumba?

Mennyi hal az akváriumba?

Figyelt kérdés

150literes akvárium azt hiszem 600liter/órás külső szűrővel, fűtéssel, levegőztetővel sok növénnyel. 22,5 fokos víz.

van benne:

-3db páncélos törpeharcsa

-2db vitorlás

-4darab xifo

-4db platti


Mehet még bele valamilyen hal vagy ez is sok vagy kevés?



2013. jan. 29. 21:17
 1/8 _.-Akv-._ ***** válasza:
Én még tennék 4 páncélost, mert csapatban szeretnek, meg 2 ancit, mert nekem ami akvárium ott van anci :D
2013. jan. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy belső szűrő mindenféleképpen kellene, olyan 800 liter/óra körüli, a külső nem viszi el egyedül ezt az akváriumot.

Páncélosból valóban kellene még egy csapat. És a xiphot és a plattit nem tartom szerencsésnek vitorlás mellé, nem illenek össze. Helyettük inkább ékfoltos razbóra és karcsú díszmárna mehetne, 8-8 db. Vagy a vitorlások helyett (mivel nekik kicsit kicsi a hely), mehetnének még guppik az elevenszülők mellé.

Tehát nincs sok halad, csak sehogysem szerencsés a felállás. Így most ezek mellé nem is tudom, mi lenne jó még. Talán csak a páncélosok, és békén lehetne hagyni őket. Túl sok a nagyra növő hal.

2013. jan. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! még nyugodtan írhattok ám :)

A xipho és a platti kinézetre nem illik a vitorlásokhoz vagy viselkedés szempontjából? Ha kinézet miatt írtad akkor mindegy, mert nekem így is nagyon tetszenek :) Meg a boltban ajánlottak valami olyan csapathalat ami a víz felső részén úszkáltak ezüstös színük volt és kb 1,5cm-esek és azt hiszem valami lazac volt a neve.

2013. jan. 29. 21:50
 4/8 YourDestiny ***** válasza:

Én a platti és xifo helyére egy nagy csapat vörös neont tettem volna. De ha a létszámot vesszük, elfér még néhány halacs. A páncélosból vegyél még legalább kettőt, még jobb, ha hármat. Nekik úgy lesz jó. Az ancistrus nem kötelező.


Murrt pedig a belső szűrős dologban megerősíteném. A külső áramlása nem megfelelő, ezért túl hamar el fog koszolódani a talaj, egyes részeken le fog ülepedni a kosz. Ki kéne egészíteni.

2013. jan. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Anna9 ***** válasza:
0%
1 halnak 2 l víz kell.
2013. jan. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Anna9 ezt te sem írtad komolyan igaz? Mert pl a kerti tavamban van egy 30cm-es koi ponty az elég hülyén mutatna egy 2 liter vízben... Amúgy az akváriumban pedig a 75 hal túl sok lenne :)
2013. jan. 30. 15:42
 7/8 _.-Akv-._ ***** válasza:
Lehet úgy értette, hogy 1 cm halnak 2 liter, de az is hülyeség. :D
2013. jan. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 YourDestiny ***** válasza:
Ezek a hal, centiméter, liter dolgok eleve hülyeségek egytől egyig. Aki kitalálta, érthetetlen számomra, miért nem gondolt egy rakás egyéb dologra, ami befolyásolhatja, mennyi hal mekkora helyen tartható. Az ilyen képletszerűségeket el kell felejteni.
2013. jan. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!