Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 45ezerből ki tudok hozni egy...

45ezerből ki tudok hozni egy komplett 50+ literes akváriumot?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 50 liter körüli akváriumot úgy, hogy mindenből a szinte legjobb dolgot veszem hozzá! Van rá 45 ezer ftom.


Annyit szeretnék kikötésnek, hogy a berendezés olyan legyen, hogy ilyen dombosra megcsinálva és befüvesítve az egész :) valamint valamilyen fát rakni bele!


Nekem nagyon tetszenek a kocka akváriumok szóval az is lehetne!:) Linkelnél dolgokat? :) Előre is köszönöm szépen! :)


2013. jan. 30. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Rég megszűnt az aquáriumom, de megpróbálok utánanézni hogy mik voltak benne, azok elég jól mentek. Nem tudom hogy 45 ezer elég lesz e...
2013. jan. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Cerberosz ***** válasza:

Hát a dombos füves dolog, eléggé növényes akváriumot takar... ha rendes gyepet akarsz akkor 45 ezer nem elég! Mindenképpen aktív talaj kell, táptalajjal ez önmagában 10 felett van. Gyephez Co2 kell, és akkor már nagynyomásút érdemes venni kapásból 30.000 reduktor, mágnesszelep és a palack is 10 felé vannak a kisebbek. rendes porlasztó 5000 rendes visszafolyásgátló 2-3000. Világítás 1W/l felé kacsintgasson. A szűrés meg ha 54l akit veszel(eza standart méret) min 1000l/h de többet is elbír. Fűtőt is kell. És ez még alap növényezés....

Ha tényleg érdekel szívesen leírom neked mi minden kell 50l körüli növényeshez részletesebben, de a növényes akvarisztika a tengeri utána legdrágább szóval erre készülj.

2013. jan. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Talaj:

[link]


Lámpa:

[link]


Vagy mondjuk 2db ilyen lámpa jobb, mert ezt lehet kapcsolgatni külön, ha algásodik valami, csak hát ez így drágább ha ebből kettőt veszel:

[link]


Akvárium:

[link]



Echinodorus Fű:

[link]

(állítólag ez megmarad co2 nélkül)


Cryptocoryne nevillii:

erről nem találtam most eladót

(de nekem van egy és a terraplázán vettem, tulajképp még sötétben sem döglött ki amikor nem tápoztam hónapokig, de azért szereti a fényt, ha kap, akkor elkezd szépen sűrűsödni)


Hydrocotyle sp japan

[link]

(ilyenem van)

Szeritnem ez is ugyanaz lehet, bár nem biztos.

[link]


Gyökerekhez szoktam tenni JBL tápgolyót, meg panzi aquaplantot, az begyorsítja a növekedésüket. Különben ha nem tápozom a hydrocotilet egyáltalán, akkor elkezd sárga leveleket hozni. Viszont a Cryptocoryne még akkor sem sárgult. Cripto csak egyszer sárgult az elején, amikor visszavágtam a gyökerét. Szerintem azt nem szereti, úgyhogy a gyökerét hagyd békén, ha veszel.


Mohák közül lehet jávai mohát venni, csak azt én ezekkel a növényekkel azért nem keverem, mert elkezd közé nőni és kellemetlen közüle csipesszel kigazolni a moha szálakat. Hülyén néz ki ha közte van.

2013. jan. 31. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Külső szűrő

[link]


Vehetsz ennek a fele áron belső szűrőt is, csak azt sűrűbben kell tisztítani.

2013. jan. 31. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor lemondok a füves dombosról ha olyan drága! :) Milyen berendezést ajánlottok akkor? Mondjuk 1db bettának?!
2013. jan. 31. 07:01
 6/6 _.-Akv-._ ***** válasza:

Ki tudsz hozni.

A legjobbakat nem.


[link]


A szűrésen, meg a világításon variálhatsz, csak egyszerűbb ezt ide leírni, mint átszerkeszteni :D

2013. jan. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!