Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Olcsó szűrőanyagok?

Olcsó szűrőanyagok?

Figyelt kérdés

Tudtok nekem írni néhány biológiai szűrőbe alkalmas olcsó szűrőanyagot?


Pl itthoni mosogatószivacs mennyire felel meg? Bármit amit tudtok szívesen fogadom, köszönöm!



2013. jan. 31. 06:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Mosogatószivacs nem nagyon, ráadásul drága is a megfelelő mennyiségben, meg vegyileg kezelhetik is.

Vehetnél egy liter siporaxot, ilyen kimérős van 2000 Ft-ért. Meg mellé egy tömb szivacsot, az is 1-2000 Ft, ebből a kettőből már van egy rendes szűrésed. Vagy ha annyira nincs most pénzed, csak a szivacsot. Lehet venni ilyen nagy táblában ezt a kéket.

2013. jan. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Pendulum92 ***** válasza:

Én szivacsból vágattam egy kis tömb szivacsot, a sűrűből, majd egy vízpumpát tettem rá. Az is megfelel.


Ha külsőbe kell, akkor értelemszerűen nem kell rá pumpa.

2013. jan. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
kb 200liternyi vizet kéne szűrni, mit javasoltok ár-érték arányban?
2013. jan. 31. 14:57
 4/23 anonim ***** válasza:

Én használtam mosogatószivacsból a sárga színűt. Csak azt mertem, de levágtam róla azt az érdesebb részt.

Nem tudom, hogy oldódott e ki belőle valami. Nem történt semmi az akváriumban.


De inkább vehetnél egy zsák lávakövet.

2013. jan. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 YourDestiny ***** válasza:

3 liter Siporax-al meg lehetne szűrni. 2 litert viszont mindenképp vennék bele. Olcsó szűrőanyagból olyan mennyiség kéne, amit nem biztos, hogy bele tudnál tenni egy 200 literhez ideális szűrőbe. A két liter Sipo mellett a többi lehet lávakő, az olcsó, és elég porózus a felülete. Viszont ha teheted, vegyél kicsit többet, és az apróbb szemcséket válogasd ki. Eléggé hajlamos fojtani a szűrőt.


[link]


[link]

2013. febr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Itt azt írják, hogy egy liter elég egy 200 literes akváriumhoz, akkor miért kell 2 vagy 3, sőt még lávakő is, nem elég úgy?
2013. febr. 1. 20:39
 7/23 YourDestiny ***** válasza:
A JBL Sintomec-re is azt írják, hogy 1200 m2-es felületet képes bíztosítani a baktériumoknak literenként, mégse jobb a Siporax-tól, sőt, valamivel talán gyengébb. Pedig a Siporax-nál csak 270-et írnak. Szóval... kiváló szűrőanyag, de 1 liternél azért több kell.
2013. febr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 YourDestiny ***** válasza:
Persze a tartott halaktól is sok függ. Meg a szűrő tartályméretétől. Ha elég nagy, akkor a Sipot kiegészítheted valami olcsóbb szűrőanyaggal. Azért a vödröt használd ki rendesen, azért van.
2013. febr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm, többi anyagnak is megvan adva ez az érték, hogy mekkora felületet biztosít? Pl lávakő, különböző szivacsok, meg hasonlók? Hol olvashatok erről még többet?
2013. febr. 2. 17:00
 10/23 YourDestiny ***** válasza:

A gyártó általában feltünteti, de nem kell elhinni ezeket az adatokat. A legtöbb már a mikroszkopikus tesztnél elbukik, nemhogy a gyakorlatban. Jó az Ista, jó a JBL, jó a Substrat Pro, de egyik se jobb, mint a Siporax. Minimális különbségek vannak. Viszont amiért megéri a Siporax-ot venni, az az, hogy olcsóbb. Ennyivel több, ugyanazt kapod kisebb összegért.


A lávakőnél nem adnak meg ilyen értéket. A fentebb említetteknél jóval gyengébb. Az utóbbi időben dícsérgetik a Filterlith-et, csak ugye a kavicsforma miatt ez is jól összeáll és fojt. A 450 m2-es felületet megint nem kell elhinni, mert kamu. Viszont a lávakőnél jobb. Mondjuk valamivel drágább is.

2013. febr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!