Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhal helyes tartása?

Neonhal helyes tartása?

Figyelt kérdés
Van egy 160 literes akváriumom és ebben szeretnék leginkább neonhalakat tartani. Milyen színű talajt, milyen növényeket, hátteret ajánlotok? Hány fokos vízben, hány darabot? 620 l/h külső szűrő 800 l/h belső szűrő levegőztető 2db szivacsszűrővel és egy nagy porlasztóval. ezek vannak.
2013. jan. 31. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
26 fokos vízbe tartsd őket és én azt ajánlom h sötét barna talajt tegyél bele mert az természetesnek néz ki és szerintem a leg szebb. az a lényeg h sötét legyen mert abba szebbek és a világos aljzatól kifakulhatnak.. egy pár növényt is tegyél az aksiba ancit + páncélosharcsát 4-4 et szerintem. és kb 25-35 neont ha más halat nem akarsz csak azt. még egy szőlőtőkét is tennék bele a helyedbe vagy vasfát az az anciknak kell és amugy nagyon jól mutat növények mellett!
2013. jan. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 csejani ***** válasza:

Ha sima neonhalat szeretnél annak a 26°C sok!!! Neki maximum 24°C-os víz kell! [link]


Ha viszont nem sima neont hanem vörös neont szeretnél neki jó a 26°C víz! [link]

2013. jan. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én is 26 fokos vízben tartom , és nincs vele probléma , nem hiszem hogy az a 2 fok sokat számít , amúgy a neon halak nagyon megtudják mutatni hogy hogy érzik magukat ha egy kicsit is rosszul elkezdenek kifakulni
2013. jan. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 YourDestiny ***** válasza:

Én a vörös neonhalat javaslom, könnyebb társítani vele bármilyen halfajt, ha esetleg szeretnéd. Szerintem szebb is, de lényegében majdnem ugyanaz. A vörös neonnak piros a hasi része, és jobban irizál a csík az oldalán.


A sima neon kicsit hűvösebb vizes, neki 24 foknál nem nagyon jó a több.

2013. febr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!