Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jávai moha (Taxiphyllum...

Jávai moha (Taxiphyllum Barbieri) milyen gyorsan nő?

Figyelt kérdés

3 hete van benn az akváriumomban, egy része vasfára, másik része kőre kötözve. Ez alatt az idő alatt, bár hozott pár friss zöld hajtást, nemigen nőtt. Ez normális? Mennyi idő alatt nő meg kicsit látványosabban? Én úgy tudtam, hogy elég gyors növésű növény.


A másik gond vele, hogy kicsit bealgásodott (barna alga). Ezt el lehet tüntetni valahogy róla? Mondjuk csap alatt lemosni? Vagy majd a hamarosan akváriumba kerülő garnélák elintézik?



2013. jan. 31. 14:06
 1/5 _.-Akv-._ ***** válasza:
64%

A növését nem tudom, viszont:


"Tartása nem támaszt különös követelményeket, csak a tisztítást igényli: rendszeresen öblítsük le az egész növényt a vízcsap alatt."

2013. jan. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is tudom, hogy minden megakad benne (ürülék, kajamaradék, ilyesmi). De még nincs semmi ilyen az akváriumban, szóval nem tudom, érdemes-e mosogatni jelenleg.
2013. jan. 31. 14:19
 3/5 _.-Akv-._ ***** válasza:
Ja. De a barna alga indításkor elvileg normális (nekem szerencsére nem volt :D) szóval szerintem majd elmúlik.
2013. jan. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha több fényt kap és tápozod, gyorsabban nő.
2013. jan. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szóval akkor nincs vele semmi baj, csak lassan nő? Mert az nem zavar, ha lassan nő, csak azt hittem, valami gond van.


Egyébként 30l-es az akvárium, és 11W van felette. Tápozni nem tápozok.

2013. jan. 31. 17:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!