Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vasfa és vulkáni kő mehet bele?

Vasfa és vulkáni kő mehet bele?

Figyelt kérdés
Sziasztok most lesz egy 30literes sakura garnis akváriumom és azt kérdezném, hogy ebbe tehetek-e vasfát és/vagy lávakövet. Ja és még annyi, hogy olyat hallottam, hogy a vasfa bebarnitja a vizet. Ez végleges vagy elmúlik?

2013. febr. 3. 08:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen.

És idővel elmúlik.

2013. febr. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 _.-Akv-._ ***** válasza:
47%
AZt hozzátenném, hogy SOK idővel.
2013. febr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Akkor én azt tenném hozzá (1. vagyok) hogy ez attól függ milyen fa (a vasfa gyűjtőnév) és mekkora.


Lehet hogy 1 hónap múlva már alig észrevehető, lehet hogy másfél év múlva is intenzíven színez.

2013. febr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 YourDestiny ***** válasza:
64%
A vasfa évekig színez, ritka a kivételes darab. Szóval az, hogy elmúlik, báror kijelenzés. Az egyik legutálatosabb fa. Nekem 100 literen felüli akváriumot festett meg egy kis darab, totál teabarnára. Egy év után is ugyanúgy engedte a színét, bármit csináltam vele. 8x főztem ki, hiába. Szóval 30 literbe vasfát tenni... én inkább hoznék egy fadarabot a természetből.
2013. febr. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A vasfa nagyon szinez, ilyen kicsibe nem ajánlanám. A lávakő nyugodtan mehet, nekem is az lesz. :)
2013. febr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem ~150 literes az akváriumom kb 6 éve van benne vasfa. Akárhányszor főztem ki, raktam össze az akváriumot az mindig beszínezi sajnos :(
2013. febr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 _.-Akv-._ ***** válasza:
62%
Egyébként csak engem nem zavar, hogy színezi? Szerintem kifejezetten jól néz ki, meg a halaknak is jó :)
2013. febr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Rendben megvan a lávakő, boltból van, de jó állapotú, ha 1-2napig áztatom mielőtt belerakom az elég?
2013. febr. 3. 13:18
 9/13 _.-Akv-._ ***** válasza:
62%
Ha boltban vetted elég alaposan átmosni, és kész.
2013. febr. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Treská ***** válasza:
Nekem 3 vasfa van a 100-as aksiban kb 1 éve, és egyáltalán nem színezi már a vizet, első fél évben még igen, de most már egyáltalán nem
2013. febr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!