Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Diszkoszhalaknak mennyi idő...

Diszkoszhalaknak mennyi idő alatt milyen mértékben szabad csökkenteni a vízkeménységet és a pH-t, hogy ne ártson nekik?

Figyelt kérdés

2013. febr. 3. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy 1 nap alatt le lehet vinni 4 NK-val lejjebb szerintem.

De utána hagyd békén egy hétig. Vagy most mennyire akarod lágyítani?

2013. febr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 YourDestiny ***** válasza:
Ha a diszkoszt eleve nem 0, de legfeljebb 4 nk alatti vízbe tetted, az már eleve nagy baj.
2013. febr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nyilván nem tettem a diszkoszt eleve desztvízbe, mert akkor ozmós lesz, lerohad az uszonya és fél óra alatt megdöglik, épp ezért kérdeztem, hogy mennyi az átállási idő. Most csapvízben van, ami gondolom, kb.15 nk lehet, még nem mértem, csak a budapesti átlagból indulok ki, és arra gondoltam, hogy -idővel - kialakítanék egy egyszerű keverési arányt, fele csapvíz, fele nullás víz, így kijöhetne egy kb. 7-8 nk érték, ami, ha nem is tökéletes, már lényegesen közelebb van az igényeikhez, mint a mostani. Mi a véleményetek az elképzelésről? Amúgy köszi a választ, igyekszem betartani a fokozatosságot.
2013. febr. 8. 07:33
 4/4 YourDestiny ***** válasza:
Általában 3-4 nk-t szoktak javasolni a halak többségénél, de a diszkosznál legyen ez napi 1-2. Mellesleg 8 nk-s vízben se lesz hosszú életű. Sok helyen 0-12 keménységi fokot írnak, de ami hosszútávon valóban megfelelő, az a 4 nk alatti érték.
2013. febr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!