Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tehetek ellene?

Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Most kezdett akváriumomban barna alga jelent meg, tudom hogy friss akiknál gyakori, és a rendszeres vízcserétől elmúlik, csak annyi lenne a kérdésem, hogy 30-es garnis akiba mit ajánlotok inkább ami megeszi? Almacsiga? vagy törpe szívóharcsa? Egyáltalán a törpe szívóharcsát lehet ekkora helyen tartani?
2013. febr. 3. 17:16
 1/8 YourDestiny ***** válasza:
Van, hogy nem tűnik el, nekem a nanoban például nem szívódtak fel. Az algaevő halak eltűntetik, viszont szerintem ne vegyél bele csak emiatt. Ha megjönnek a garnélák, valószínűleg ők is lerendezik, ha makacskodnak.
2013. febr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A törpe szívóharcsának kicsi a hely, pláne, hogy csapathal, 4-5db-ot kellene belőle tartani. Egyébként a garnik is eszik az algát, ha jól tudom. Az almacsiga megcsócsálja a növényeket is.


A legjobb algázó szerintem az Amano garnéla.

2013. febr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az amano garnéla igényes, nem fogok ezért venni, a sakura amit veszek csak zöldalgát eszik. A harcsának akkor kevés a hely, ha nem tünteti el a gyakori vízcsere akkor marad az almacsiga, úgyis csak moháim lesznek mellé.
2013. febr. 3. 17:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Az Amano garnéla semmivel sem igényesebb, mint a Sakurák....
2013. febr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
Nem tudom honnan szedted, hogy az amano igényes. Egyáltalán nem az. Semmivel nem igényesebb a sakuránál, red cherry-nél vagy bármelyiknél.
2013. febr. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor rosszul tudtam elnézést :D És az amano-t ugye lehet sakurával tartani? Mármint nem szaporodnak össze ugye? Mert hogy az nem neocaridina. Ugye?
2013. febr. 3. 17:34
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
Lehet tartani. Ő is caridina, de nem kereszteződik az említettel. Édesvízben amúgy se szaporodik, ugyanis ahhoz, hogy az peték kikeljenek, brakkvíz szükséges.
2013. febr. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Zebracsigát is vehetsz, azis jó algázó, és nem szaporodik.
2013. febr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!