Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megéri megvenni ezt az akváriu...

Megéri megvenni ezt az akváriumot?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 10l körüli garnélás akváriumot, és ezt találtam a közelben az egyik boltban: [link]


Szerintetek ebben milyen aljzat van? Valami színezett vacak? A figurát meg a műnövényt ne nézzétek, az az első lendülettel menne a polcomra dísznek, vagy vaterára hirdetésnek. :D


Elvinné ezt egy sima szivacsszűrő? (csak egy csapat garnéla lenne benne)

Esetleg ajánlanátok hozzá világítást? (valami olcsóbb fajtát, ha lehet :)

Hogy lehetne megoldani rá egy tetőt? (szeretném, ha lenne rajta)


Válaszaitok előre is köszönöm.



2013. febr. 4. 10:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ne már, ez egy vicc...

Vedd meg ezt, van hozzá szűrő, világítás:

[link]

Tudsz normális aljzatot venni bele, és ennél a technikánál már a növények is egész jól fejlődnének.

2013. febr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Egy ilyenem van már, de nem akarok még egyet. Akkor, ha ez nem jó, amit kinéztem, tudnátok ajánlani valami mást, 10e ft-ig? Olyan 10-15l-est max.
2013. febr. 4. 10:58
 3/16 anonim ***** válasza:
Miért akarsz szettet? 10 ezerből már tök jó 10-20 literes akit tudsz venni szűrővel, tán' még világítást is hozzá. De normális talajt mindenképp ;)
2013. febr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én nem feltétlen akarok szettet, de csak 10e ft-om lenne rá. A szűrést mindenképp szivacsszűrővel szeretném megoldani, és még egy olyan kikötésem van, hogy tető jó lenne, ha lenne rajta.
2013. febr. 4. 11:29
 5/16 anonim ***** válasza:
Mi a fenének akarsz mindenképpen 10literes szart amit rohadtnehéz egyensúlyban tartani és bármilyen állatnak kicsi benne a hely? Az a zoofastos van nekem is garnikhoz, 30liternél érdemes kezdeni, de legalább 20.
2013. febr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Azért, mert kb ekkora helyem van. Indiai zebra garnélákat szeretnék bele, ami lassabban szaporodik, és kisebb is, mint egy RC.


Egyebként 30x20-as alapterületű akváriumnak lenne max helyem. Ha tudtok ekkora helyre jó aksit ajánlani, várom az ötleteket.

2013. febr. 4. 13:36
 7/16 anonim ***** válasza:
Vaterán is simán találhatsz eladó akváriumokat, és még akár olcsóbban is kijössz, mint tízezer. Pont nemrég láttam egy 20 litereset felszereléssel. Persze, ha nem zavar az, hogy esetleg használt.
2013. febr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha helyed ennyinek van akkor hajrá, de 10litert(vagy nettó olyan 8-9liter mert ugye nincs tele) elég nehéz egyensúlyban tartani, a legkisebb mulasztás is tönkreteheti a benne lévő élővilágot, és amit tartani akarsz, nem is tartozik az igénytelenebb fajok közé, szoval a nitrit, ph és ammónia teszteket vehetnéd sorra, hogy még jó e a víz egyensúlya a garniknak, plusz még maga a hely is eléggé kicsi nekik. De te tudod.
2013. febr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát sajnos helyből tényleg hiány van a szobámban. Tudom, hogy nagyon oda kell figyelni ilyen kis akváriumnál, de látni azért a neten ekkora aksikat, amik vígan elvannak, szóval nem lehetetlen. Azért még átgondolom a dolgot.
2013. febr. 4. 19:05
 10/16 YourDestiny ***** válasza:
A kérdésben linkelt nem vicc, annak is rossz. Semmi technika. Tényleg gyerekeknek van, de üresen bámulni. Meg a műnövény... hát vannak hátrányai.
2013. febr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!