Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy megy ki leghamarabb a klór?

Hogy megy ki leghamarabb a klór?

Figyelt kérdés
Hogyha öntök csapból egy vödör vizet, abból hogyan megy ki leghamarabb a klór? Úgyértem persze, tudom, hogyhogyha hagyom állni 1napot akkor kimegy, de valahogy el lehet érni hogy hamarabb kimenjen? Antiklórt kivéve..
2013. febr. 4. 11:04
 1/7 Platypus ***** válasza:
100%
Beleraksz egy erős levegőztetőt, hogy csak úgy zubogjon, néhány óra után már biztonságos.
2013. febr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudok a fent említett antiklóron és pihentetésen kívül más megoldást.


De nemigazán értem, mi ez a rohanás mostanában. Sorra jönnek ilyen kérdések. Ennyire útban van mindenkinél az a vödör víz otthon 1 napon keresztül? :D

2013. febr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Seachem Prime, szerintem a legjobb ;)
2013. febr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, a vízelőkészítőtől függetlenül én hagyom állni 1 napot :) Biztosra megyek :D
2013. febr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A vízelőkészítő arra van, hogy a megfelelő bacik benne legyenek ha nem tévedek, semmi köze a klórhoz, nem köti meg a klórt, mint az antiklór, szóval ez a vizelőkészitös dolog nem igazán tartozik ide. Egyébként én sem értem mi ez a sok ilyen kérdés, nekem van hogy két napig is szanaszét van fürdőben meg konyhában 1-2vödör víz, nem is zavar, csak most éppen azért kérdeztem, mert nincs itthon antiklór(sajnos porlasztókő se szoval szellöztetés kizárva) és kellett a víz mert 3óra felé kapok pár növényt amiknek majd kell a hely hogy letisztogassam.
2013. febr. 4. 12:03
 6/7 Platypus ***** válasza:

A vízelőkészítő vagy vízkezelő arra való, hogy a csapvizet biztonságossá tegye. Az olcsóbbakban csak klóreltávolító vegyület van, a jobbak a nehézfémekkel is elbánnak. Egyes puccos fajtákba mindenféle vitaminokat is tesznek, ez szerintem már csak parasztvakítás. A baktériumkultúra egy külön dolog.


Egyébként ha csak porlasztóköved nincs, de légpumpád van, akkor simán ki tudod szellőztetni három óra alatt. Nem az a lényeg, hogy sok kis bubi legyen, hanem hogy mozogjon a víz.

2013. febr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Seachem Prime vízelőkészítő:

A Seachem PrimeŸ egy teljes értékű vízelőkészítő és kondicionáló édesvízi és tengeri akváriumok számára. A PrimeŸ eltávolítja a chloramint, klórt és az ammóniát. A Seachem PrimeŸ átalakítja az ammóniát egy biztonságos, nem mérgező formába, amit az akvárium biológiai szűrője már könnyen eltávolít. A Seachem PrimeŸ remekül használható akvárium indítás és bejáratásnál, amikor az ammónia és a nitrit szint túl magas. A Seachem PrimeŸ detoxikálja a nitritet és a nitrátot lehetővé téve a biológiai szűrőnek, hogy azokat hatékonyan eltávolítsa. A vízelőkészítő detoxikálja a nehézfémeket is ami a csapvízben található Seachem PrimeŸ nem savas és nem változtatja meg a víz pH értékét.

2013. febr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!