Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy rendeznétek be egy...

Hogy rendeznétek be egy 75l-es akváriumot?

Figyelt kérdés
Jó-jó tudom, hogy ez tőlem függ meg minden én csak úgy kíváncsi lennék, hogy ti hogy rendeznétek be :D. Akkor válaszoljatok, ha van kedvetek, és ne ilyeneket, hogy nem csinálnátok ilyen kis akváriumot meg bla bla :)
2013. febr. 4. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen a természetességre törekedj, legyen egy sötét agyag aljzat, vagy bazaltzúzalék. Dekorációnak egy szebb, nagy vasfa, esetleg kövek. A fára kötözhetsz microsoriumot, mohát, anubiast, ami tetszik. Mögé hosszú szárú növényeket, mint a vallisneria, bacopa, indiai vízicsillag. Elé pedig kicsi Cryptocoryne tövek, egyéb előtéri növények.

Ez egy low-tech, kb. 30-35 watt fénnyel működő akvárium leírása volt. Ha profibbat szeretnél, lehet fűfélékkel próbálkozni az előtérben. Ha gyengébbet, akkor több mohaféle a háttérben lévő növények helyett.

2013. febr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Pendulum92 ***** válasza:

Itt az enyém(72liter):


1-3mm-es sóder aljzat kb 10 kg tuti van.

andezit kövek, párra jávai moha kötözve.

Hólyagos vízikehely a háttérbe, anubias majd oldalra megy( jelenleg még nincs)

nagy szivacs(kilapított gömbmoha rávarrva) + powerhead biológiai-, és sera fil 120 700 l/h mechanikai szűrő.

Halak: jelenleg 1 pár guppi, és 9 zebradánió. Talán még lesz 1-2 guppi, de lényegében ez lesz az állomány. Nagyon jófejek :D

A háttér jelenleg egy növényes poszter, szerintem szép, illik az akváriumhoz.

2013. febr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Úgy, ahogy Murr mondja :)

Nekem újabban van egy olyan fixa ideám, hogy nekem kell vagy mézgurámi vagy Betta imbellis vagy valami hasonpikkelyű hal. Nem fenyeget az a veszély, hogy mostanában 75 literes akváriumot veszek, de ez a részletes terv arra az esetre, ha rám szakadna a nemzeti bank vagy valaki hozzám vágná a 75 literes akváriumát felszereléssel együtt :D

Háttér: egyszerű fekete.

Dekoráció: Ágnak tuti nem 1 db és nem vasfa/szőlőgyökér, mert nekem jobban tetszik, ha több vékonyabb ág van egy akváriumban. Inkább red moor fát választanék, de legrosszabb esetben keresnék egy csavart fűzt és megkopasztanám. Kő attól függ milyen aljzat lenne / mit találok boltban.

Aljzat: jobb esetben ADA vagy JBL növénytalaj előtérben mondjuk ADA sarawak dekorhomok, rosszabb esetben a Diana Walstad néni féle "virágföld" + homok/sóder/kavics.

Elrendezés: két különálló sziget, valami ilyesmi: [link] vagy valami ehhez hasonló dzsungel: [link] Mindkét esetben száraz levelek az akvárium elejére szórva (valószínűleg bükklevelek, az van kéznél).

Növények: attól függ, hogy adja magát. Crypto parva a kövek elé, anubias nana a kövek közé, jávai vízipáfrány a faágak aljára, moha a közepére,tetejére. Vagy anubias nana a fára és a jávai vízipáfrány kimarad. Háttérbe tudnék telepíteni egy marék beazonosítatlan vízikelyhet a többi akváriumomból: van barnás színű szerintem wendtii-m, üdezöld beckettiinek kinéző, meg valami magas keskeny, ami megszólalásig hasonlít erre: [link] Vízikelyhek amúgy is hálásak a jó talajért. A labirinthalak szeretnek az úszónövények levelei között bujkálni, szóval kagylótutajt vagy óriás békalencsét vagy valamit kapnának.

Halak: Betta imbellis vagy mézgurámi 1 db hím 2-3 db nősténnyel. Melléjük esetleg egy csapat Trigonostigma hengeli.

2013. febr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!