Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok növényt ajánlani a...

Tudnátok növényt ajánlani a következő paraméterekkel bíró akváriumba?

Figyelt kérdés

Az akvárium 30l-es, 11W-os világítás van felette.

Tápozás jelenleg nincs, és nem is szeretnék.

Szűrés: Aquael Pat Mini 400l/h, szivacs kb 0,25l (kicsit kicsi)

Növények: Cryptocorine Beckettii, Bacopa Monnieri, jávai moha, gömbmoha.

Talaj: JBL Manado


Jelenleg így néz ki az akváriumom: [link]

[link]

Hogy tetszik?


Középre, a vasfa mögé, illetve a crypto levelei alá szeretnék valamilyen előtéri növényt. De nem igazán tudom, minek lenne elegendő ez a felszerelés?

Tudnátok olyan növényt ajánlani, ami 10cm-nél nemigen nő nagyobbra, és elég neki ez a fény? Vagy ez a lehetetlennel ér fel? :S

Gondoltam már moha hálóra kötözésére, és azt behelyezni középre, de ezen kívül még valami megoldás?


Válaszaitok előre is köszönöm.



2013. febr. 4. 13:54
1 2
 1/12 _.-Akv-._ ***** válasza:
Egy anubiast tehetnél a két vasfa közé :)
2013. febr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Anubias nana valóban jó, vagy rengeteg crypto faj van még (nevillii például).
2013. febr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az Anubias nana-t már néztem, pofás kis növény. A Crypto-k nem nőnek nagyra? Ami nekem van benn most, már most 20cm körüli, és még nő felfele. Vagy abból is van olyan, ami kicsi marad?


Honnan érdemes rendelni növényt? GA, esetleg Victoria Regia? Vagy valami más hely? Mert itt a boltokban siralmasak a körülmények,. A mostani növényeim is boltból vannak, és csak most kezdenek teljesen rendbe jönni.

2013. febr. 4. 14:20
 4/12 _.-Akv-._ ***** válasza:
Én így télen nem rendelnék (nem is rendelek, pedig akartam, de majd tavasszal :D), de amúgy én a Victoria Regia-ra szavazok, mert egyikkel sincs tapasztalatom, de a GA drága.
2013. febr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, amit mondtam, az teljesen kicsi marad. Neked ha jól látom wendtii van. Amúgy a cryptot rosszabb boltban is megveheted, sokat bír. Azt mondjuk látom, hogy jávaiból elég kis csoffadt adagot kaptál.
2013. febr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tényleg Wendtii, már látom hogy én Beckettii-nek írtam. :)


Egyébként a Crypto is most kezd igazán magához térni, megjelentek már alul a legfrissebb kis levelek. :)


A jávai nagyon alja, sötét, és lepusztult állapotban van, még most is (3,5 hetes az akvárium). Van egy adag a hátsó vasfa mögött is, az már kezd magához térni, kezd "jávais" zöld színe lenni, és jönnek az új hajtások. Szerinted megmarad, vagy ne fűzzek hozzá sok jót?

2013. febr. 4. 15:04
 7/12 A kérdező kommentje:
Esetleg valakinek még valami ötlete?
2013. febr. 4. 16:20
 8/12 YourDestiny ***** válasza:
Még azért én jávait tekernék a fákra bőven. Meg úszó májmoha is mehet a felszínre.
2013. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A Riccia nem nő túlságosan gyorsan a felszínen?
2013. febr. 5. 11:02
 10/12 YourDestiny ***** válasza:
Nem mondanám. Nekem egy kis maréknyi 2-3 hónap alatt duplázódott meg. Mondjuk a fényem nem túl sok, 0,4W/liter, ő meg tudtommal szereti. Viszont ezt a növényt igazán egyszerű ritkítani.
2013. febr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!