Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 150 literes akváriumba elég a...

150 literes akváriumba elég a heti 30 literes vízcsere?

Figyelt kérdés
Eddig hetente egy vödör vizet szoktam lecserélni. De mostanában olvasom hogy 30%-ot kell cserélni. Az ügye ebben az esetben 45 liter lenne, de én csak 30-at cserélek az elég? A 30liter vizet kb 18 órát szoktam hagyni állni és csak utána szoktam cserélni. És még valami. Ti belerakjátok egyből a vizet vagy felmelegítitek? Nálunk kb 19 fok van de az akvárium meg 24 fokos hogy melegítsem fel? Nem szeretném hogy a halak megfázzanak. Ez lesz az első vízcsere hogy halak is vannak benne. Köszönöm!
2013. febr. 4. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Elég a 30 liter, bár a szűrésről mondhattál volna pár szót.

Érdemes kivenni a vízmelegítőt, vagy egy kis forró vizet hozzáönteni és hőmérővel ellenőrizni, mert 5 fok különbség elég sok. 2-3 még simán elmenne.

2013. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem nem kell minden héten vizet cserélni! Az akvárium vizének kialakul egy saját "bioszférája", nem kell azt minden héten felbolygatni.


Olyan hőmérsékletű vizet önts bele kb, mint amilyen az akvárium vize. Vagy egy részét melegítsd fel, és öntsd össze, hogy kb annyi legyen együtt, mint az akvárium, keverd meg, és mehet az akváriumba.

2013. febr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Keverj egy kis forróvizet a vödörbe.
2013. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát szűrés: van egy házilag gyártott külső szűrő. Ennek az adatait nem tudom mivel én csináltam :) ,de van még egy Hailea hl-bt1000 belső ez igazából csak áramlás végett van. És van 2db hátsó sarokban 1-1 szivacsszűrő. És egy nagy porlasztó.
2013. febr. 4. 21:44
 5/8 A kérdező kommentje:
De ha rakok bele forróvizet akkor újból rakok bele klórt nem? Vagy ebből amit félrerakok vegyek ki pár litert forraljam fel és keverjem bele?
2013. febr. 4. 21:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor van szűrés rendesen :) Elég lesz, amit mondtam.

2. válaszoló, a "szerintem" nem valami tudományos érv. Olvass kicsit utána, mielőtt tanácsot adsz, ne vezess félre embereket. A nitrifikációs folyamat végtermékét, a nitrátot nem tudja semmi hatékonyan bontani akváriumi keretek között, ezért mindenképpen be kell avatkozni. Ez nem a bioszféra bolygatása, csak vízfrissítés, ami a természetben is megtörténik. Egyik állóvíz sem működne, ha nem frissülne patakok, folyók által. Mocsárrá változnának. A nitrát lassú méreg, sokan úgy gondolják, hogy néhány havonta egy hal elpusztulása semmit nem jelent, vesznek másikat.

2013. febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Forrázással elillan a klór. Meg az az 1-2 liter amúgy sem számít.
2013. febr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. febr. 4. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!