Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit rontottam el?

Mit rontottam el?

Figyelt kérdés

1 hete van akváriumunk. Vettünk bele 5 guppi és 5 neon halat(meg persze a "takarító halakat")

Tegnap reggel az egyik guppi elpusztult.Tegnap estére a többi guppi a felszín közelében az egyik sarokban "lebegett". Ma reggel meg már csak a földön fekszenek. Mi bajuk lehet? Mit tehetek értük?

Köszönöm a segítséget!



2013. febr. 5. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, semminek nem olvastatok utána, csak az eladóra hallgattatok.

1 hetes akváriumban nem lehet halat tartani, az üresjáratás minimum 3 hét. Ez alatt készülnek fel a lebontó baktériumok a terhelésre, hogy a halak mérgező végtermékeit ártalmatlanítani tudják. Nem is szabad egyszerre telepíteni, kis csapatokban kell, hogy a baktériumkultúra be tudjon állni a megfelelő szintre.

Neonhalból 10 a minimum, a "meg persze a takarítóhalakon" nem tudom mit értesz, de ha páncélosokat és tapadóharcsát, akkor ehhez a társításhoz már alsó hangon 100 liter kell. Nektek pedig jó esetben egy 54 literes szettet adtak el, a lehető leggyengébb szűréssel.


Tudnék még oldalakat írni a problémáról, de felesleges lenne, mert ez így csak találgatás. A halaidért utólag már nem sok mindent tehetsz, vízcserével próbálhatod még megmenteni őket, 30%, pihentetett vízzel.

2013. febr. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A gyerekeim kapták az akváriumot. És igen az eladóra hallgattunk mivel mi ebben a témában járatlanok voltunk és gondoltuk ő szakember. A neten rengeteget olvastam utána, de ahány oldal annyiféle "szakvélemény"

A 30 % os vízcserét ma reggel elvégeztem, de sajnos a helyzet változatlan.

Szomorú vagyok és sajnálom a halakat.

2013. febr. 5. 09:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel lefeküdtek a halak, egy komoly megfázás is lehet a háttérben, plusz az említett rossz vízminőség miatt bármilyen kórokozó megtámadhatta őket.

Ez még kezelhető is lenne, csak az a gond, hogy most annyira összetett a probléma, hogy nem tudok annyit leírni, hogy adj 3 naponta megfelelő mennyiségű parakillt a vízhez, mert az a tartási körülményeken csak tovább ront, azt pedig nem is tudjuk, hogy valójában hány literes az akvárium, mik a takarítóhalak és hány van belőlük, milyen a szűrés, hány fokos a víz, van-e még külső tünet a halakon (apró fehér pöttyök, besötétedett szín, étvágytalanság, letargia, megnőtt has)...

Legyen a víz 24-25 fokos, csinálj 3-4 naponta 30% vízcserét, írd le a paramétereket, ha látsz még tünetet szólj, és lehet, hogy lesz néhány túlélő.

Aztán újra lehet kezdeni, ajánlunk szakirodalmat (akvarista.hu-n regisztráció után letölthető 5 ingyenes e-book, segítenek a betegségek diagnosztizálásában is, illetve ez is hasznos lehet majd: [link] ). Most így hirtelen mást nem tudok mondani, utólag már nehéz.

2013. febr. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 YourDestiny ***** válasza:

Én ammóniamérgezésre tippelek. Lehet előjele a lehangoltság, mozdulatlanság, visszahúzódás. Valószínűleg rövidesen elpusztulnak. Legközelebb megfelelően informálódj, megfelelő helyről. Ezeket kell tudnod:


[link]


És persze a legfontosabb:


[link]


A biológiai szűrést ne vedd félvállról, mindennek az alapja. Nem a mechanikai szennyeződések kiszűrése, hanem a szabad szemmel nem látható folyamat, ami sokan nem tudnak, én alulméretezik a szűrést. Vízcserénél, szűrőtisztításnál, sőt minden esetben a klóros víz tabu.

2013. febr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!