Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezekben tartható betta, vagy...

Ezekben tartható betta, vagy valamilyen hal? :O

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Tegnap voltam egy akvarisztikai boltban, és egy ilyesmiben volt egy betta. Láthatóan még a megfordulás i nehézkes volt neki benne. Az eladó szerint ez direkt bettáknak lett kifejlesztve. Na persze, gondoltam magamban....

Nem akarom elhinni, hogy ezek közül valamelyik alkalmas haltartásra. Ezekben nincs szűrő sem. Vagy csak én nem látom?


Van ember, aki ezt megveszi?



#akvárium #betta #Penn plax
2013. febr. 5. 11:23
 1/10 _.-Akv-._ ***** válasza:
Nem, nem tartható.
2013. febr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Dehogy tartható, még csiga sem... Nem tudom, hogyan árusíthatják az állatvédelmi törvény ellenére. De sajnos veszik, persze, jobb ez a gyereknek egy 20 ezer forintos akváriumnál, olvasni meg ki fog? Egyáltalán feltételezni is abszurd.

De még ha tudják, hogy ki is döglik belőle, nem baj, addigra a gyerek úgyis megunja, legalább utána nem a szülőnek kell vacakolnia vele.

2013. febr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem alkalmas rá. Sokan gondolják úgy, hogy de hiszen a kereskedésben is ilyenben van, akkor biztosan jó neki.És igen, sajnos megveszik. De ugye ott jobb esetben nem maradnak évekig a halak. Ezekben nincs szűrő, pedig a bettához azért kell. Komolyan vicc, ha a gömb akvárium alkalmatlan haltartásra, és betiltották, akkor ennek kellene lennie a következőnek!
2013. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egyetértek veletek. Csak nagyon feltűnő volt, hogy a kereskedésben is ilyenben van a pénztárgépen, és még megfordulni is alig tud. Rákérdeztem a pasasnál, hogy ez mégis hogy, erre a válasz az volt, hogy sokan úgy ahogy van veszik meg, halastól a cuccot. Hát ebbe a boltba se megyek vissza mostanában.


Egyébként ha jól tudom, a gömbakvárium sincs betiltva, mert ugyanúgy árulják (ezen a helyen is), csak halat tartani tilos benne.

2013. febr. 5. 11:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, csak a gömbakváriumra nem írhatják rá, hogy aranyhaltartó. Tehát erre sem írhatnák rá, hogy bettatartó, mivel alkalmatlan rá. Mondani viszont mondhatják, meg eladhatják, az ellenőrizhetetlen. Nagyon meg kellene már reformálni ezt az állattartás dolgot, szörnyű állapotok vannak.
2013. febr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy arra is rá van írva, hogy bettáknak. Ilyeneket láttam a boltban dobozban, rá van írva a külsejére, hogy bettáknak való:


[link]

[link]


Akkor most hogy van ez? :/

2013. febr. 5. 12:01
 7/10 izomszörp ***** válasza:

Sajnálatos hogy ilyen akváriumnak mondott "börtönt" ajánlanak megvételre :(

Miért hiszik még mindig azt hogy egy ilyen valami jó a halaknak!

Azt zárnám ilyenbe aki kitalálta!!!

2013. febr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De mondjuk az is durva, hogy pont a Tetra...
2013. febr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát ez is nagy igazság, és még a tetra szó után odaírja, hogy prémium. Nem ciki neki ehhez adni a nevét. Gáz.
2013. febr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pendulum92 ***** válasza:
Még az a szörnyű, hogy belemagyarázzák a laikusokba, hogy ez milyen tökéletes hely nekik.
2013. febr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!