Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sürgős! Mivel tudnék segíteni...

Sürgős! Mivel tudnék segíteni a megtépkedett bettámon? (alig tud már úszni)

Figyelt kérdés
A bettámat nagyon megtépkedte a nőstény és már úszni sem nagyon tud, épphogycsak arréb lebeg, ha kell. Tudom, hogy miattam van és én szúrtam el, de segíteni szeretnék neki, hogy ne kelljen tovább szenvednie.

2013. febr. 5. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vedd ki mellőle a nőstényt! Mekkora helyen vannak?
2013. febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
60 literen, csak ez a két hal van. Kivettem a hímet egy öt literesbe, de tudom, hogy ez állatkínzás... Viszont az akváriumban sodródott az áramlás miatt.
2013. febr. 5. 13:18
 3/11 A kérdező kommentje:
Az öt literesben meg sem mozdult eddig. Fejjel lefelé van egy helyben.
2013. febr. 5. 13:19
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor őt már nem mented meg. Remélem nem tiszta vízbe tetted, hanem a másik aksiból mertél vizet. Ezért nem tartjuk párban őket! 1 hím, 3 nőstény.
2013. febr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az akváriumból szedtem ki a vizet természetesen. Most akkor hagyjam, vagy valahogy segíthetek rajta, hogy ne szenvedjen olyan sokáig? Köszönöm a gyors választ!
2013. febr. 5. 13:26
 6/11 anonim ***** válasza:
Segíteni nemigen tudsz rajta, max megvárod mi lesz vele :(
2013. febr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Treská ***** válasza:

Egy javaslatom van. Fogj egy hálót mamivel kiveszed a halakat ás tedd abba az 5 literes aksiban. Tedd úgy hogy ne kelljen nagyon úsznia ahhoz hogy levegőt vegyen. Szal kevés része legyen a vízben. Az úszója majd visszanő ha tud levegőt venni meg enni.


Sok sikert:)

2013. febr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Most egy kicsit megnyugodtam :) Tud levegőt venni rendesen és elkezdett úszkálni egy kicsit, de semmiképp sem rakom vissza a nőstény mellé.
2013. febr. 5. 14:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Megmaradhat, én is jártam így, egy nyaralás alatt kikezdték, pedig előtte nem volt gond.

Őt is teljesen lerágták. Az 5 literes jó lesz, csak gyakran csinálj részleges vízcserét, fedd le, valamint tartsd melegen. Ha nem tudod, akkor inkább nevelőhálóban tedd be a nagy akváriumba, a vízminőség miatt sem lenne az rossz.

Aztán néhány hónap alatt felépül. Az úszója már soha nem lesz olyan szép, mint előtte, de legalább megmarad.

2013. febr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szerintem is nevelőhálóban tedd vissza a 60 literesbe. ott jóval jobb a vízminőség, mint a kisebb aksiban. ez nagyon sokat segít a felépülésében.


azt olvastam, hogy a sérült halat érdemes metilénkékkel vagy malachitzölddel (nem rémlik már pontosan melyiket írták de asszem a metilénkéket) fertőtleníteni, nehogy megtelepedjenek rajta a bacik, gombák és elfertőződjön a seb. ezt még az 5 literes edényben érdemes elkövetni, mert a 60 literesben a hasznos bacikat is megölöd egy ilyen húzással :)


nézz utána neten DIY válaszfalnak (gondolom szúnyogháló+vmi műanyag keret kellhet hozzá bár még nem nagyon néztem utána a dolognak). szerintem érdemes lenne egy ilyennel ketté választani az akváriumod. így megmaradhat mind a két hal, és nem tudja megtépni többször a nőstény :)

2013. febr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!