Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pár kérdés az mbuna sügerekről?

Pár kérdés az mbuna sügerekről?

Figyelt kérdés

- Lehet tartani 1 hímet és 3 nőstényt egy 112 literes akváriumban?

- Ha igen, lehet még melléjük valamilyen algázót (garnéla, valamilyen harcsa, vagy algázó géb) tenni?

- Vagy algázó helyett egy pár sokcsíkú csigasügeret?

- Mivel etessem őket?



2013. febr. 5. 18:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
a pár csigasügeret úgy értem, hogy néhány darab, nem csak egy pár
2013. febr. 5. 18:34
 2/14 anonim ***** válasza:

Ezt a kék-sárgát hívod mbunának?

[link]


E mellé ne rakjál semmi mást. Rakhatsz többet ebből, de csak amíg kicsik. Láttam ezekből kifejlettet egy kirakatban, hát marha nagyok voltak. Tényleg kb 300 literben voltak, de mégis kicsinek tűnt az akvárium, mert elég sokan voltak benne és nem volt túl szép látvány az úgy.

2013. febr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ezek nem nőnek meg egy év alatt 15 centisre, ahhoz több idő kell. Késdés, hog örökre akarod tartani, vagy később eladod.
2013. febr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor 4 db sem mehet egy 112 literesbe? :/
2013. febr. 5. 21:15
 5/14 anonim ***** válasza:
hát szerintem nem érdemes, hogyha soha nem akarsz megválni tőlük
2013. febr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi. Régebben nanohalakat akartam, aztán őket, és akkor most ismét a nanohalak.


Lampeye és smaragd törperazbóra közözött vacilálok. Melyiket ajánlanád ekkora akiba, és mennyit?

2013. febr. 5. 21:22
 7/14 A kérdező kommentje:

[link]

Bár mondjuk én erre gondoltam, itt 8-10 centit írnak.

2013. febr. 5. 22:38
 8/14 YourDestiny ***** válasza:

Az mbuna szó rengeteg sügeret takar. Megkérdezném, hogy konkrétan melyik fajra gondolsz, de sajnos nem igazán van olyan mbuna sügér, amelyik tartható 112 literben. Törpesügereket, esetleg egy csapat torpedósügeret meg lehetne próbálni.


A hable által linkelt lombardoi az egyik legagresszívabb faj. Ekkora helyen darabokra szedné a saját nőstényét. 300 liter felett tartható 4-5 nősténnyel.


A garnéláról annyit, hogy semmilyen sügér mellett nem tartható. Nagyobb testű Loricariidae fajokat, synodontist szoktak társítani velük, de ők szintén nem 112 literbe valók, egyrészt a méretük miatt, másrészt a synodontis erősen területvédő.

2013. febr. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, a torpedóra én is gondoltam, de az milyen sügér ami hosszába csíkos, de kék? Torpedóból nincs kék? Mert szerintem a kék az marha jól néz ki. Lehet, hogy indigó sügér volt, nem tudom (ha az, akkor az nem jó), de amit én láttam, az kisebb volt mint a nagy kék sárga keresztbe csíkosok, és egy akváriumban volt velük.

[link]

[link]

2013. febr. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
És a keresztbe csíkosoknak nem olyan szép a mintájuk, a hosszába csíkos az sokkal kontrasztosabb volt. Szóval az szebb volt, csak nem találok olyat neten amire gondolok.
2013. febr. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!