Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől sárgul a 2 hete kitakarí...

Mitől sárgul a 2 hete kitakarított akvárium vize?

Figyelt kérdés
van benne szürő ,nincsenek tuletetve a halak ,nincs benne élő növény csak mű !

2013. febr. 6. 17:10
 1/6 bamboochatheone ***** válasza:
Attól hogy hetente kellene takarítani. Mekkora akvárium, milyen szűrővel, milyen halak/mennyi, milyen gyakran mennyi vizet cserélsz?
2013. febr. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pendulum92 ***** válasza:

Nekem akkor sárgult, amikor egy nyamvadt aquael fan2 vitte a 72 literes akváriumomat...


Ugye nem pucoltad ki teljesen az akváriumot, töltötted fel csapból vízzel, és raktad be a halakat egyből?


Mekkora akvárium, milyen szűrő?

2013. febr. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

sziasztok az akvárium 80 literes a víz teljesen le lett cserélve benn mert eddig nem takarította a gazdája és én most igen illetve 2 hete ! a szűrő is csupa mocsok volt , de már az is tiszta hal összesen van benne 11 db!

de nem raktam be rögtön a halakat előbb mindenféle mérget :) raktam bele amit javasoltak a halboltban :)

2013. febr. 6. 17:48
 4/6 Bartos Berta válasza:

szerintem csak algásodik az üveg.

ezt kiküszöbölheted ha van egy algakaparód:)

(két erős mágnes egyiket kívülre másikat belülre rakod és a belsőn vannak kis "fogacskák" ami leszedi az algát az akváriumod belső faláról)

2013. febr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bartos Berta válasza:
és én is 3 hónaoja takarítottam utoljára és a víznek semmibaja:)
2013. febr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 YourDestiny ***** válasza:

Miért van nekem rossz előérzetem? Az addig oké, hogy totál kitakarítottál egy eddig elhanyagolt akváriumot. De az, hogy már van benne 11 hal, óriási hiba. Az alapokat elolvastad? Mert nagy esélyed van a tömeges elhullásra.


[link]


[link]


Ugye nem egy 300 vagy 400 liter per órás, Aquael, Hailea meg hasonló, erősen alulméretezett szűrő van benne?

2013. febr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!