Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó lesz így a hőmérséklet?

Jó lesz így a hőmérséklet?

Figyelt kérdés
30literes szettet vettem még tél elején amihez fűtő is volt ,de még egyszer se használtam, mivel a lámpa is fűt, de ha nem is, akkoris van annyira meleg, hogy a víz egész nap, ha világitok ha nem, 24-25fokos. RC garnik lesznek benne amiknek ez jó, viszont azt kérdezném, hogy így nyáron, ha bent van amikor 30fok van, kelleni fog hűtő? És ha igen akkor hol van olcsón? Esetleg van házi megoldás hűtésre? Mert ilyet is hallottam. Előre is köszi a hasznos válaszokat.
2013. febr. 6. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Úgy tudom egy számítógép hűtő ventilátort szoktak használni úgyhogy fodrozza a vizet.
2013. febr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Veszel egy 12Voltos PC ventit számtek boltban.

12 centiset az már elég nagy, ezért jobban fújja a levegőt.


Aztán műszaki boltban veszel egy DC 3-tól 12 volt-ig kapcsolgatható adaptert, és 9 voltra állítod, az jó.


Levágod a csatlakozót a ventiről és az adapterról is, és a ventillátor piros drótját összekötöd az adapter csíkos drótjával. A venti fekete drótját meg az adapter fekete drótjával. Aztán egy szigetelőszalaggal betekered. Ennyi.


Nyitott akváriumra rá lehet tenni a ventillátort úgy, hogy pl fogsz egy vonalzót, azt keresztbe ráteszed és egy szál dróttal, vagy valamivel hozzákötöd a vonalzóhoz, hogy stabil legyen, akkor nem fog leesni.


Ez pl egy Winchester hűtőventillátor, hát nekem ez volt itthon, de ez csak 8 centis, nem olyan nagy, még szerencse hogy kettő van rajta:

[link]

A 12 centis venti az jobban fúj egyedül is.

2013. febr. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!