Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Malawi sügér bruttó 300literbe?

Malawi sügér bruttó 300literbe?

Figyelt kérdés
Milyen sügéreket ajánlanátok bruttó 300literes 3D-s akváriumba? És persze hány db-ot?

2013. febr. 6. 18:28
1 2
 1/14 YourDestiny ***** válasza:
100%

Először is lehetne némi elképzelésed, mert 300 literre már van választék bőven. Afrikai? Amerikai? Ha afrikai, akkor vegyes? Tanganyika? Malawi? Mbuna? Más?


Ha kezdő vagy, kezdj kezdőknek való sügerekkel. Néhány könnyebben tartható faj:


Aranysügér

Neolamprologus brichardi

Levendulasügér

Elongatus

egyes torpedósügerek

de ha jó a létszám, jó a berendezés, a rot-rot, az elongatus, hongi, kingsizei és hasonló temperamentumú fajok se kell, hogy gondot okozzon.


Nézz szét, melyek tetszenek. Néhány ismertebb faj, amit még véletlenül se tarts kezdőként: demasoni, lombardoi, kaméleonsügér, de a legtöbb melanochromis is elég problémás.


Egy jó külső-belső szűréssel 20 közepes méretű sügér simán mehet.

2013. febr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 YourDestiny ***** válasza:
Benne van a kérdésben, hogy malawi, szóval az elejét hagyd figyelmen kívül, mert vak vagyok.
2013. febr. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nálam 330 literben csak egy csapat Demasoni van de gyönyörűek együtt.
2013. febr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A címben szereplő 3D-s az a háttérre akart vonatkozni, ebben az estben is maradhat ez a létszám?


Természetesen a szűrést és egyéb dolgokat a halaknak megfelelően alakítanám ki.


Miben különbözik egy kezdő sügered egy tapasztaltabbtól? Ha kellően felkészülök a leendő halakból, igényeikből akkor sem ajánlatos nem kezdőknek való sügeret tartani? Tehát ha betartanám az etetést, sok búvóhelyet csinálnék stb, akkor mit lehet elrontani?


Arany csodaszép, szinte biztos, hogy benne lenne. Brichardi kevésbé látványos számomra. A levendulasügér is szép, hasonlít nekem a hongira, bár az aranysügér mellett nem lenne akkora kontrasztjuk talán. Így inkább elongatus meg a kingsizei amelyekre szavaznék. Torpedósügerekből a kockás, bár az is inkább különleges számomra, 3. fajnak inkább. Esetleg még videókba láttam fehér vagy világezüst afrikai sügeret, az melyik lehet? A leírtak alapján mit javasolsz nekem? A nemek általában egyrző színűek?

2013. febr. 6. 20:14
 5/14 A kérdező kommentje:
Demasoni is nagyon jó, illene az aranysügér mellé :)
2013. febr. 6. 20:16
 6/14 A kérdező kommentje:
Nincs esetleg képeitek vagy videóitok a sajátaitokról?
2013. febr. 6. 20:17
 7/14 YourDestiny ***** válasza:

A brichardit az egyedi viselkedésmódja, úszása és páratlan úszói teszik különlegessé. Az aranysügér - demasoni kombináció gyönyörű tud lenni, sokan csinálnak ilyen kettős társítást.


[link]


A demasonit érdemes többségben tartani, vagy egyformán. Itt egy yellow van csak, de így is mesés:


http://www.youtube.com/watch?v=eL2IytyucDA


Na most a demasoniról tudni kell, hogy az etetése és tartása egyaránt problémás. A 300 liter egy alsó határ, ez meg van. Rettentően érzékeny a gyomrára, ezért kis mennyiségben, és nagyrészt növényi alapú táplálékot igényel. Ami nem növényi, az csak fagyasztott legyen, abból is artémia, cyclops vagy fehér szúnyoglárva, ami könnyű. Továbbá 15 darabszám a minimum. Ha ennél kevesebbet veszel, darabokra szedik egymást. Sajnos ők már csak ilyenek, a gyönyörű színnek és mintázatnak ára van. Kőből, búvóhelyből rengeteg kell. Erősen több legyen a halak számánál.


Benga szűréssel maradhat a 20-as darabszám, sügérnél előny, ha sokan vannak, eloszlik az esetleges agresszió.


A teljesen fehér sügér lehet egy faj albínó színváltozata. Hogy melyik, ahhoz látni kéne.


Az én sügeresem:


[link]

2013. febr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 _.-Akv-._ ***** válasza:
YourDestiny: Már mondtam, de ez még mindig rohadt jó :D
2013. febr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ezek együtt tényleg nagyon szépek! És amúgy kingsizei+ yellow, vagy elongatus+ yellow nem mutatna ilyen jól?


Megpróbálom majd élőben is megnézni őket, úgy azért csak jobb :)


Köszi a képet az akváriumodról és egyúttal gratula hozzá, nagyon szépen van berendezve!


Tényleg, milyen köveket érdemes szerezni és honnan? Vagy mi az ami kerülendő?

2013. febr. 7. 14:47
 10/14 Frontosa ***** válasza:

Köveket tehetsz szinte bármit. A világos aljzat miatt célszerű sötétebb köveket rakni (bazalt, palák) Mészköveket csak részben érdemes rakni, vagy ha tudsz szerezni nagy darabokat az mutatós tud lenni, de mivel az alga előszeretettel megtelepszik rajta idővel és nem szeretem. Ha ragaszkodsz a Yellow-hoz akkor valamilyen eltérő szinezetű, hasonló temperamentumú fajjal érdemes társítani Sprengerae. Ha csak a szine miatt érdekes számodra akkor jobban járnál P. Saulosikkal mivel könnyebb őket társítani hasonló méretű pseudotropheusokkal (pl. Socolofi, elongatus, lombardoi), a Yellow el lenne nyomva idővel, ha nem így teszel. Ráadásul a Saulosiknál teljesen eltérő a két nem színezete, pont kapóra jönne. 1 hímre jusson minimum 3 nőstény, 2-3 fajost tudsz csinálni, a darabszám ha nem vékony háttered lesz, akkor legyen 16-18 db fenti társítás (pseudotropheus) esetén.

Nekem csak tavalyelőtti képek vannak a jelenleg működő akiról, nemigazán szoktam fotózni, azóta már sokat változott, átrendeztem + növények.

[link]

Üdv,

2013. febr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!