Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikorra tisztul ki a víz?

Mikorra tisztul ki a víz?

Figyelt kérdés
Hétfőn vettem vasfát az akváriumba. Azóta barna a víz. Azt már tudom, hogy a fától van, habár az eladó nem mondta, hogy megbarnítja majd a vizet. Tegnap lecseréltem a fele vizet. Mikorra fog kitisztulni? Mit lehet ilyenkor tenni?
2013. febr. 6. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyenkor azt lehet tenni, hogy vársz, vársz, és vársz. A vasfák se egyformák, van, amelyiknek pár hónap alatt kifogy a színe (a csersav, ami okozza), és van olyan, ami évek alatt is színezi a vizet. Ez már csak szerencse kérdése, hogy melyiket fogtad ki.


Sokan egyébként ki szokták főzni a fát, de ezt nem ajánlom, sokat ront a szerkezetén, nem lesz olyan időtálló.

2013. febr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 YourDestiny ***** válasza:
Hát... leginkább semmit. Van szűrőbetét, ami valamennyire megköti a színező hatást, de sikerült a legmakacsabb fát megvenned. A legtöbb vasfa évekig színezi a vizet, nagyon ritka, ami fél év-egy év alatt megunja. Az enyémet 8x főztem ki, egy évig volt akváriumban. Nem adott esélyt.
2013. febr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!