Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől csigásodik el az akváriu...

Mitől csigásodik el az akváriumom? Hogyan lehet őket kiírtani?

Figyelt kérdés
Egy nap valamilyen vörös kis csiguszok jelentek meg az akváriumi növényeken,és az üvegen.Nem tudom,hogyan kiírtani őket,ezért eddig még csak kézzel szedegdtem ki őket.

2013. febr. 7. 12:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Csigaevő csigával.
2013. febr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Valószínű sokat etetsz, mert azokon élnek ők is. Vagy el van hanyagolva az akvárium, nem csinálsz heti 30% vízcserét pl. Ezek miatt is lehet, mert így szoktak szaporodni. Vagy rossz a világításod, algásodik az akvárium és azt eszik. Dobj be egy leforrázott salátalevelet este világítás lekapcsolás után, várj 1-2 órát, elvileg rá kell, hogy menjenek, így ki tudsz sokat szedni vele. Vagy csigaevő csiga, csigaevő hal (ennek nagyobb akvárium kell).
2013. febr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Létezik boltban kapható csigaölő szer. Egy pár cseppet kell beletenni az akváriumba és kiöli a csigákat. Persze utána takarítani kell. A halaknak nem árt.
2013. febr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 _.-Akv-._ ***** válasza:

Idézem magam :D :


"1. Csigaevő csiga.

2. Csigaevő hal.

3. Háló.

4. Csigacsapda. [link]

5. Bedobsz este egy salátát, reggel a nagyja rajt lesz, kvieszed, kidobod.

6. Csigairtó. (Valószínűleg csak a halaknak ártasz vele, hanyagold.

7. Kevesebb etetés.

8. Az összes kombinálás, kivéve a 6."

2013. febr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 okoska31 ***** válasza:
úgy látszik fejlődött az akvarisztika is. engem még óva intettek minden csigaölő szertől, a kezemen kívül....
2013. febr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 _.-Akv-._ ***** válasza:
Viszont a sávos díszcsík csak a kicsi csigákat eszi, az övesnek meg 300 liter kell.
2013. febr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Én azt mondom hogy vegyél öves díszcsíkot, nekem megoldotta a csiga problémát :)
2013. febr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 _.-Akv-._ ***** válasza:

De az egy 35(!) cm-re növő hal, a kérdezőnek lehet nincs is akkora aksija :D


Azt lehetne mondjuk, hogy hagyod amíg kiirtja a csigapopulációt, aztán odaadod egy ismerősödnek, akinek van elég aksija hozzá, vagy meghirdeted most, és mire már le kellene passzolni biztos lesz jelentkező. :D

2013. febr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azt is csinálhatod, hogy ha meglátsz egyet az üvegen, simán odanyomod, összetörve a házát. A halak elintézik a többit.
2013. febr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Meglehet hogy nem tisztítom elégszer az aksit.Két hetente csinálok 30%-os vízcserét.Kipróbáltam a salátásat,tényleg működött!!! :D

Köszönöm a válaszokat!:)

2013. febr. 8. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!