Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől csigásodik el az akváriu...

Mitől csigásodik el az akvárium? és milyen csigák ezek?

Figyelt kérdés
sok helyen látom hogy panaszkodnak hogy csigák vannak akváriumba , akkor csigaevő halakról csigákról olvasok , boltokban csigaölő szert látok ezek mik? szerencsére engem még elkerültek
2013. febr. 7. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogyhogy mik? Nem igazán értem a kérdésed.


Csigaevő csiga: [link]

csigaevő hal: [link]


Csigát általában növényekkel hurcolnak be az akváriumokba, leggyakoribb a mohában megbújó csigapete. De egyéb növények gyökerein, levelein is előfordul. Ez megelőzhető karanténozással, vagy megfelelő vegyszerbe áztatással.

2013. febr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 _.-Akv-._ ***** válasza:

Hát a csigák ugye nagyon gyorsan szaporodnak, szinte csak kaja kell nekik, meg nem savas víz. (mert ugye a savas víz marja a házukat)

És növényekre rakják a petéiket, szóval ha veszel növényt könnyen behurcolhatod. :/ Nekem is van egy darab, de ha többet észreveszek én is nagyban elkezdem az irtást :D

2013. febr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és ez milyen csiga ? linkelnél ? szal már eleve honnét volt az a csiga ami lerakta a petéket a növényre?
2013. febr. 7. 19:57
 4/7 _.-Akv-._ ***** válasza:
Hát a boltban :D Maláj tornyoscsiga tud nagyon szaporodni általában.
2013. febr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ja és azt ölitek ? xD hát más megveszi pénzért :) pl én örülnék ha az almacsigáim szaporodnának
2013. febr. 7. 20:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálam a hólyagcsigák szoktak elszaporodni. :D
2013. febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor szaporodnak főleg, ha lehullik nekik elég kaja a földre. Bár volt már hogy üres növényes akváriumomba is voltak hólyagcsigák, meg postakürt, és nem is etettem őket. Ahhoz képest egész jól elvoltak. Ették az algát. Jóh, ott nem lett vészes túlszaporulat. De ha zavar, elé gönnyű őket kivenni kézzel. És berakod egy befőttes üvegbe, leviszed állaskereskedésbe, otthagyod nekik. Van aki direkt csigákat akar venni és örül neki. A gonoszabb megoldás, meg, hogy lehúzod a WC-n őket. Pl én amikor ajándékozgattam el néhány csigát, akkor úgy fogtam be őket, hogy bedobtam egy sarokba ilyen Tetra wafer mix nevű kaját, azt imádták, rámentek és egymás hegyén-hátán ott ették, és akkor kiszedtem együtt egy csomót.
2013. febr. 8. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!