Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppim olyan fertőzést...

A guppim olyan fertőzést kapott el, ami majdnem olyan mint az úszórodhadás de még sem az. Akkor mi lehet?

Figyelt kérdés
ugyanúgy mintha meg lenne rágva az uszonya, de nem pelyhes az uszonya hanem ilyen szálak állnak ki belőle és az úszói szinte "bomlásba kezdtek" mi lehet ez (ha lényeges már egy guppim belehalt ebbe a betegségbe és most a többi is olyan, szóval...:( )
2013. febr. 7. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Más hal nincs mellette ami rágja őt? Pl betta, vagy ilyesmi.
2013. febr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát... Biztosan nem az úszórothadás?

Ilyesmi is lehet: [link]


Próbáltad már valami gombaölő szerrel kezelni őket? Pl. Sera Omnipur ha jól tudom jó rá, habár még nem próbáltam, mert maguktól kigyógyultak a halaim az úszórothadásból. :D

De ez általában a rossz tartási körülmények között lép fel, stressz hatására, ezért gondold át, hogy mit csinálhatsz rosszul. Pl. túltelepités, nem gyakori vizcserék, rossz szűrés...

2013. febr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
csak guppi van az aksiban, és amikor megvettük őket, az ezt követő három nap múlva lettek ilyen "bomlós kedvűek"
2013. febr. 7. 21:26
 4/11 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy a stressz miatt kapták el az úszórothadást(új hely, minden más).

Mekkora az akvárium?

Milyen a szűrés?

Milyen halakat és mennyit tartasz?

Milyen gyakoriak a vizcserék?

Mivel etetsz?

2013. febr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Platypus ***** válasza:
Az úszórothadás sokféleképpen nézhet ki, simán lehet a halaidnak ez a baja. Amíg nem kezelted a halakat erre hatástalanul, nem érdemes találgatni hogy ugyan mi lehet. Az úszórothadás a legegyszerűbb eset és a gyógyszerei viszonylag enyhe károsodást okoznak a szűrésben(xantakridin, malachitzöld). Ha ez nem vált be, lehet erősebb antibakteriális szerekkel próbálkozni, de egy ilyen kezelésnek már komoly negatívumai is vannak.
2013. febr. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Pendulum92 ***** válasza:

Túltelepítés és/vagy elégtelen szűrés okozza.


írd le az akvárium méretét, a szűrő típusát, halak számát.

2013. febr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Pendulum92 ***** válasza:

Amúgy szerintem ez is a magas ammónia szint számlájára írható.


Nekem is volt ilyen, és mostanában nagyon megggondolom mennyi halat telepítek, és milyen legyen a szűrés.A biológiai bármekkora akváriumban a legfontosabb szűrésfajta.

2013. febr. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
úszórothadás 2
2013. febr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

egy újabb verziója az úszórothadásnak , a Ministry of Aquatic Diseases (MAD) írt róla először 2012 ben.

A tv ben is ment az aqua explorer csatornán.Nem tudom mi volt a címe a filmnek de nagyon érdekes volt.

keress rá guglin : MAD úszórothadás 2 , kifogja dobni a találatokat..

2013. febr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Adatok:


Akvárium méret: 40l

Halnépesség: 3db

Szűrés teljesítménye/típusa: Aqael fan1-es, 320l/h

Vízcserék: feles vízcsere/hét (bár mikor beletettük a halakat 100%-os vízcserét csináltam, szóval magas ammónia nem lehet)

Vízhőfok 25-26 fok

Dekoráció: van

Növények: vannak

Levegőztetés: van

Vegyi szerek: antiklór, malachitzöld, algagátló, növénytápsó, xanta-mix (a kezelés idejéig)

2013. febr. 8. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!